YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yurt Atayün her şeyi itiraf etti
Paralel soruşturma kapsamında gözaltına alınarak tutuklanan İstanbul Terörle Mücadele Şubesi eski Müdürü Yurt Atayün'ün her şeyi itiraf ettiği iddia edildi.
Yurt Atayün her şeyi itiraf etti
30 Temmuz 2014 / 18:23 Güncelleme: 30 Temmuz 2014 / 18:30

İstanbul Terörle Mücadele Şubesi eski Müdürü Yurt Atayün'ün itirafçı olarak tüm bildiklerini anlattığı ileri sürüldü.

Yurt Atayün saatler süren sorgusunda bir kez daha hedef olarak paralel yapının savcılarını gösterdi. Ailesinin korunması şartıyla itirafçı olmak için anlaşan Atayün, Fethullah Gülen'e kadar uzanan tüm belgeleri arşivlediğini ve mahkemeye sunabileceğini söyledi.

İstanbul Terörle Mücadele Şubesi eski Müdürü Yurt Atayün, paralel yapı ve Pensilvanya arasındaki bağlantıyı somut bir şekilde ortaya koyabileceğini belirtti.

Yurt Atayün, Gülen Cemaati'nin gözaltındaki polisleri ile avukatlarının tehdit ve şantajlarına boyun eğmeyerek tüm bildiklerini sorgusunda tek tek anlattı. Emniyet mensuplarına yapılan casusluk operasyonundan önce gizli tanık olmak isteyen Atayün, paralel yapı tarafından tehdit edilince bunu başaramadı. Eşi, çocuğu, kardeşi, yeğenlerinin üzerinden kendisine şantaj yapılan Atayün, ilk sorgusunda 108 sayfa ifade verdi.

"Delilleri sakladım"

İfadesinin devamında itirafçı olabileceğini yetkililere ulaştıran Atayün, bunun karşılığında ailesinin korunmasını talep etti. İddialara göre, bu talep kabul edilince Atayün'ün sorgusu devam etti. 6.5 saat süren ifadesinde Atayün'ün, Pensilvanya'da yaşayan Gülen'den başlayarak, emniyet ve yargı imamları aracılığı ile hakim ve savcılardan kendisine verilen yazılı talimatları, özel güvenlikli bir depoda sakladığını söylediği öne sürüldü.

Atayün'ün bu belgeleri mahkemeye verdiği öğrenildi. Atayün'ün itirafçı olması için devreye emekli bir emniyet müdürünün girdiği ortaya çıktı. Söz konusu kişinin Yurt Atayün'ün tüm girişimlerine aracılık ettiği belirtildi.

Seçim öncesi provakasyon

Gülen Hareketi üyelerinin tüm baskılarına rağmen bildiklerini tek tek anlatan İstanbul Terörle Mücadele Şubesi eski Müdürü Yurt Atayün'ün ifadesinde çok önemli bir bilgiye ulaşıldı. Atayün'ün ifadesinde, 10 Ağustos'ta yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı seçimleri öncesi paralel yapı tarafından Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve hükümete karşı yapılması planlanan önemli bir provokasyonu hakim ve savcıya söylediği iddia edildi.

 

TAKVİM

02:17
 // Ahmet
Öttü.. Müebbet'den kurtuldu.....
31 Temmuz 2014 02:17
yine havuz
 // özgür
Yalanlarınız yüzünden ülke kutuplara ayrılıyor iaşiniz gücünüz fitne çıkarmak Allah sizi bildiği gibi yapsın...
31 Temmuz 2014 01:05
00:20
 // M.N.A.
Dengir bergig mir memet fırat sen ersin kaçakçılığı ndan istifa etmek zorunda kalmıştı şimdi bu polis şeytanın neyin nesi...
31 Temmuz 2014 00:20
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler