YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yüreğimiz yandı: 12 şehit
Zeytin Dalı Harekatı’ndan art arda acı haber...Dün 2'si ATAK helikopterinin düşmesi sonucu, 9'u ise çatışmalarda olmak üzere 11 askerin şehit düştüğü TSK tarafından açıklandı. TSK'dan bu sabah yapılan açıklamada, 1 askerin daha şehit düştüğü belirtidi.
Yüreğimiz yandı: 12 şehit
11 Şubat 2018 / 06:00 Güncelleme: 11 Şubat 2018 / 12:06

Afrin’e yönelik düzenlenen Zeytin Dalı Harekatı’nda dün 11 şehit verdik. Güvenlik kaynaklarından alınan bilgiye göre teröristler dün sabah saatlerinde Raco’daki bir üs noktasına saldırı düzenledi. 1027 rakımlı tepede üs kuran askerler, bölgedeki daha önce tespit edilemeyen bir tünelden sızma yapan teröristler tarafından saldırıya uğradı. 150 kişilik PKK’lı terörist grupla çatışmaya giren askerlerimizden 6’sı çatışma sırasında, 3’ü de kaldırıldıkları hastanelerde şehit düştü.

ŞEHİT SAYISI 12'YE YÜKSELDİ

Bu sabah saatlerinde ise TSK'dan bir acı haber daha geldi. Yapılan açıklamada, "Afrin bölgesinde devam eden operasyonlarda PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ terör örgütü unsurlarıyla çıkan çatışmada bir kahraman silah arkadaşımız şehit olmuştur." denildi Bu haberler şehit sayısı 12'ye yükseldi. 

 


80 TERÖRİST ÖLDÜRÜLDÜ

Çatışmaya destek vermek için bölgeye Atak helikopterleri gönderildi. Bu helikopterlerden birisi bilinmeyen bir sebeple düşerek kırıma uğradı. Bu olayda da 2 pilot şehit düştü. Destek amaçlı bölgede devriye faaliyeti yürüten diğer Atak helikopterleri ve F-16’lar teröristlerin saklandığı noktaları aralıksız vurarak terör mevzilerini imha etti. Operasyonlarda 80’e yakın terörist imha edilirken, kaçanların etkisiz hale getirilmesi için operasyonlar devam ediyor. Öte yandan çatışmada yaralanan askerler Kilis ve Kırıkhan’daki devlet hastanelerinde tedavi altına alındı.


KANDİL’DEN GÖNDERİLDİLER

Batı cephesinde birkaç saatte 7 köyde bozguna uğratılarak çok sayıda kayıp veren PKK terör örgütünün Raco’ya Kandil’den 150 kişilik “kamikaze” birliği gönderdiği öğrenildi. İdlip sınırına yakın köylerden, Der Ballut, Dukan, Mezra gibi noktalar ile Cukali, Fevkani ve Orta Çakallı yerleşkelerinden süpürülen PKK’lı teröristler 150 kişilik kamikaze timi ile gece saatlerinde Raco-Ömer Uşağı bölgesine sızdı. Sabahın ilk saatlerinde ÖSO ve Türk Silahlı Kuvvetleri’ne bağlı birliklere saldıran PKK’lıların 80’den fazlası çatışmalarda öldürülürken 9 asker de şehit düştü.


Raco’daki çatışmalarda ve Atak helikopteri kırımında şehit düşen askerlerin isimleri şöyle: Kara Pilot Yüzbaşı Mehmet İlker Karaman, Kara Pilot Üsteğmen Erdem Mut, Astsubay Üstçavuş Hasan Kuş, uzman çavuşlar Halis Koca, Burak Akalın, Koray Karaca, Hamza Karacaoğlu, Enes Sarıaslan, Oğuzcan Ekiz, Serdar Ege, Hüseyin Şahin.


ATAK düştü

Afrin’in batısındaki Raco kırsalındaki çatışmaya destek operasyonu icra eden milli ATAK helikopterlerinden biri kırıma uğradı. ATAK’ı kullanan 2 pilot da şehit oldu. Şeyh Hadid ve Raco beldeleri arasında Mamal Uşağı kırsalındaki bir vadiye sert iniş yapan taarruz helikopteri ATAK’ta herhangi bir duman ya da patlama belirtisi görülmedi. ATAK’ın düştüğü anlar, bölgede operasyon yürüten ÖSO mensuplarının kamerasına takıldı. Buna göre düşük irtifada, yere oldukça yakın bir konumda arka arkaya ilerleyen 2 ATAK’tan biri, hızla alçalmaya başladı. Havadayken üzerinde bir patlama ya da alev belirtisi görülmeyen ATAK, vadiye çakılarak infilak etti ve daha sonra o bölgeden duman yükseldi. Saat 13.00 sularında gerçekleşen olayda 2 pilotun şehit olduğu bildirildi. Şehitlerin, Kara Pilot Yüzbaşı Mehmet İlker Kahraman ile Kara Pilot Üsteğmen Erdem Mut (32) olduğu öğrenildi. Kırıkkale nüfusuna kayıtlı Mut’un Malatya’da bulunan eşine acı haber verildi. Şehidin Kırıkkale’deki babaevine ise dev Türk bayrağı asıldı. Şehit Yüzbaşı Kahraman’ın da evli ve 2 çocuk babası olduğu öğrenildi.


Hainler kırsaldan tamamen sökülüyor

Türk Silahlı Kuvvetleri ve ÖSO güçlerinin 20 Ocak’ta başlattığı Zeytin Dalı Harekatı, sınır hattını büyük oranda PKK’dan temizledi. Burseya, Darmık, Bülbül, Şeyh Hadid, Raco, Cindeyres ve Der Ballut’a uzanan koridorda 14 kilometreye varan alanı kontrol altına alan TSK ve ÖSO güçlerine karşı tutunamayan PKK’nın savaşın meskun mahallere taşınmaması için tüm güçlerini seferber ettiği belirtiliyor. En güçlü olduğu kasaba ve köylerden birkaç saat içerisinde atılan terör örgütünün TSK’yı kırsalda oyalama amaçlı her yola başvuracağı gelen bilgiler arasında. Yeni Şafak’a bilgi veren kaynaklar, Cinderes ve Raco bölgelerinde savaşan teröristlerin büyük bölümünün Kandil kadrosundan olduğunu ve ölüm timine seçilen kamikazeler arasında çok sayıda çocuk ve kadın terörist bulunduğunu belirtiyorlar.

 // Çetin
Siyaseten İP'li, haysiyeten İP'siz bir ruh hastası, paranoyak şizofren i.ömer, dil uzatmadığın, çamur atmadığın, iftiraya bulamadığın insan yok. Toplumsal bir kemirgen gibi her tarafa saldıran, her tarafı ısıran, her vesileyle içindeki büyük kin, nefret ve acziyeti kusan, sosyal zehirsin. Sana kimsenin dokunmasına gerek yok, çünkü sen kendi kin ve nefretinde boğulacaksın. Hadi başla bakalım küfürlerine, şaşırtma sakın bizleri i.ömer....
12 Şubat 2018 01:14
TEDBİRLİKSİZ,BİLGİSİZLİK
 // hAYRET
uyarı atışı yapılır, kritik yaklaşırlarsa keskin nişancı orta yaşlı birini vurur, yaklaşmaya devam ederlerse vurma devam eder. ONLARIN YANINA ASKER İNDİRİLMEZ, ORASI türkiyenin içi,sokak olayları değil. her türlü hilenin yapıldığı yer.ASKERİ BÖLGE GİRİLMEZ ,GİREN VURULUR....
11 Şubat 2018 Pazar 21:19
 // Ömer/ danıştay cinayeti ,kocatepe-C.çicek
Yarın şu vatansever bedellilerin çok üst düzey bürokrat ve siyasetçi Muhterem babalarını resmi plakalı araç ve koruma ordusuyla KOCATEPE Camisinde, vatandaşa yer kalmayacak şekilde en ÖN SAFLARDA ( Gerçektende en ön saflarda!) göreceğiz. Sonrası mı? Ilk günden beri ne diyoruz? Iktidarı meşru ve demokratik yollardan mağlu edemeyen bürokratik oligarşi ve ahlaksızlar saltanatlarının devamı için gizli mahfillerde hertürlü ahlaksızlığı yapma için gece gündüz çalışmaktalar. Peki pısırıklar ne yapıyor? Ihale ve komisyon derdinler......
11 Şubat 2018 12:29
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler