YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
''Yüreğimiz kan ağlıyor''
Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, 'İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarını yüreğimiz kan ağlayarak izliyoruz.' dedi.
''Yüreğimiz kan ağlıyor''
15 Kasım 2012 / 17:33 Güncelleme: 15 Kasım 2012 / 17:36

Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, İsrail'in Gazze'ye yaptığı saldırıya ilişkin, "Bir taraftan Suriye'de kardeş kanı akmaya devam ediyor, diğer taraftan da dün akşamdan beri yüreğimiz kan ağlayarak izlediğimiz sahneler hepimiz için büyük üzüntü kaynağı oldu" dedi.

Diyanet İşleri Başkanı Görmez, Bosna-Hersek'in başkenti Saraybosna'daki tarihi Gazi Hüsrev Bey Camisi'nde katıldığı Reis'ul Ulema görev devir teslim töreninden (menşure) sonra, soruları yanıtladı.

Mehmet Görmez, hicri yılın ilk gününde Gazze'de Müslümanlar'ın İsrail saldırısına hedef olduğuna ilişkin soru üzerine, "Hakikaten yüreğimiz kan ağlıyor. Bir taraftan Suriye'de kardeş kanı akmaya devam ediyor, diğer taraftan da dün akşamdan beri yüreğimiz kan ağlayarak izlediğimiz sahneler hepimiz için büyük üzüntü kaynağı oldu. Yüce Rabbimiz bir an önce bütün Müslümanları bu tür musibetlerden muhafaza eylesin. Müslümanlar'ın birlik, beraberlik içerisinde, barışta ısrar ederek, doğruda, adalette ısrar ederek bu büyük felaketlerin üstesinden gelmeyi bütün Müslümanlar'a nasip etsin" diye konuştu. AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler