YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yunus yaşam savaşını kaybetti
12 saat dayandı o enkazın altında kendine siper olan o elle... Çıkarldı enkazdan herkes sevindi kurtarıldı diye... Ancak hastaneye giderken yenildi yaşam savaşına... Depremde hayatını kaybedenlerin arasında onun adı da yazıldı...
Yunus yaşam savaşını kaybetti
25 Ekim 2011 / 08:06 Güncelleme: 25 Ekim 2011 / 08:06

Yunus, 7.2'lik yıkıma internet kafede yakalandı. Bir yakını üzerine kapandı. O elin gölgesinde hayatta kaldı. Enkazdan kurtuldu ama iç kanamaya yenildi

Van'ı yıkan depremde şu olay son anda drama döndü: Erciş'te 13 yaşındaki Yunus Geray'ın gittiği internet kafenin olduğu bina yerle bir oldu.

Ekipler, enkaza geldiğinde Yunus'un cılız sesini duydu. Önce saati sordu. "22.00" cevabını alınca, "Eve geç kaldım. Babama söylemeyin" dedi.

Enkaza giren ekipler, gördükleri manzarayla şoke oldu. Üzerine kapanan bir yakını, Yunus için adeta koca binayı sırtlamıştı. Sol eli de hâlâ omzundaydı.

Yunus, uzatılan yastığa başını koyduğu an kendinden geçti. Enkazdan sağ çıkarıldı. Ancak iç kanaması vardı. Tüm çabalara rağmen kurtarılamadı.

Baba Yusuf Geray ise "Yunus 9 çocuğumdan 8'incisiydi. İnternet kafeye gitmeseydi belki de ölmeyecekti. Evde herhangi bir hasar yok. Ailemizin tek kaybı oğlum oldu" dedi (Takvim)
 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler