YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yunanistan'la yaşanan kriz çözüldü!
Yunanistan'ın Sisam Adası'na sefer düzenleyen Türk feribotuna, el konulmasının ardından yapılan girişimler sonuç verdi.
Yunanistan'la yaşanan kriz çözüldü!
14 Eylül 2013 / 09:00 Güncelleme: 14 Eylül 2013 / 10:00

Kuşadası'ndan Yunanistan'ın Sisam Adası'na sefer düzenleyen Türk feribotuna "bilet satış bedelinin yüzde 5'inin Yunan makamlarına ödenmediği" gerekçesiyle el konulmasının ardından yapılan girişimler olumlu sonuçlandı.

Meander Turizm Deniz Taşımacılığı Tic. ve San. A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Gür, Sisam Adası'na sefer düzenleyen feribota bilet satış bedelinin yüzde 5'inin Yunan makamlarına ödenmediği gerekçesiyle el konulmasıyla başlayan krizin, bu akşam son bulduğunu söyledi.

Feribotun, 7 Eylül'de günlük seferini yaptığı sırada Sisam Adası'nda liman yetkililerince bağlandığını hatırlatan Gür, şunları kaydetti:

"Bizler, Türkiye'deki bilet satışlarımızdan elde ettiğimiz işletme karlarımızın vergilerini, mükellef olduğumuz vergi dairelerine ödüyoruz. Bir Yunan otoritesinin Türkiye'de satılan biletlerden yüzde 5 vergi isteyemeyeceğini belirttiğimizde ise kanunun bu şekilde yapıldığını, aksi takdirde bu adaya sefer yapılamayacağını ve belirtilen verginin ödenmemesi durumunda ise teknelerimizin bağlanacağını belirtip, teknemizi Sisam Adası'nda alıkoymuşlardı. Ancak yapılan girişimler sonucu haklılığımız ortaya çıktı ve feribotumuz, mürettebatıyla serbest bırakıldı."

 

AA

 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler