YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yunanistan'a kaçan hainler Times'a konuştu
15 Temmuz darbe girişimi sonrası helikopterle Yunanistan'a kaçan askerler İngiliz Times gazetesinde yaptıkları açıklamada, 'emirle gönderildikleri görev sırasında darbe girişiminden haberlerinin olmadığını' belirtti
Yunanistan'a kaçan hainler Times'a konuştu
21 Eylül 2016 / 09:35 Güncelleme: 21 Eylül 2016 / 09:39

Sekiz asker Dedeağaç'ta çıkarıldıkları mahkeme tarafından 'ülkeye kaçak yollardan girmekten' suçlu bulunarak iki şer ay hapis cezasına çarptırılmıştı.

Mahkeme hapis cezasını üç yıl süreyle ertelemiş ve sığınma talebinde bulunan askerlerin bu talepleri sonuçlanıncaya kadar gözaltında tutulmalarına kara verilmişti.

Türkiye ise askerler için iade talebinde bulunmuştu.

"LAİK KEMALİSTLERİZ"

Times, 'Türkiye'de bulunan aile üyelerine misilleme yapılacağı korkusuyla adını söylemediğini belirttiği' bir askerin gazeteye, "Biz suçlu değiliz. Suçlu gibi muamele görmemeliyiz" dediğini aktardı.
Bu asker gazeteye ayrıca, "Bizi neyin beklediğini biliyoruz. Türkiye'de ne olduğunu biliyoruz. İşkence göreceğiz" dedi.

Times askerlerin kendilerini, 'ordudaki her tür İslamcı kontrole karşı çıkan laik Kemalistler' olarak tanımladıklarını ve 'tanınan günah keçilerine dönmekten korktuklarını' belirttiklerini yazdı.

"YAŞANANLARI iPAD'DEN ÖĞRENDİK"

Yine adını açıklamayan bir başka askerse darbe girişimiyle ilgili gazeteye şunları söyledi:

"İstanbul'da bir yere uçmamız ve bazı yaralı askerleri toplamaya yardım etmemiz emredildi. Ancak buraya vardığımızda polis tarafından yoğun ateş altına alındık.

"Ormanlık alandaki güvenli bir yere ininceye kadar ne olduğunu bilmiyorduk ve haberleri kontrol etmek için bir iPad çıkarttık. Ne olduğunu anladığımızda kaçışımız bir ölüm kalım meselesi haline gelmişti."

Times, askerlerin iltica başvurularıyla ilgili davaların gelecek hafta görülmesinin beklendiğini yazıyor.

Gazete, 'Yunanistan'ın başlangıçta askerlerin hızlı bir şekilde iadesi konusunda hevesli olduğu ancak Türkiye'deki, askerler ve memurlara yönelik tasfiyeler ardından bu hevesin azaldığı' yorumunu yapıyor.

böylece yunanla da kardeş olurdunuz..
 // hursit dilaver
madem kemalistlermiş. iyi güzel de niye selanige kadar gitmediler. atanın evi var orda. elbet onları karşılayıp,sıçak çorba verecek biri vardır.heryer pandispanya zangocunun sarayı gibi olmaz tabi.yunan zaten sıkıntı da bir de sizi mi beslesin.ama selanikteki evin masrafı bizden gidiyordur.bari oraya kaçıp paşa paşa orda ataya sığınarak yaşasaydınız ey gafiller.bilemem ama zangoç efendinin atatürkle arası nasıldır..başarsaydı. anıtkabirde sarık sarıp, kılıç kuşanacak ve halife edilecekti....
21 Eylül 2016 Çarşamba 14:42
Onursuz fetonun onursuz uşşakları
 // Ömer
İzmir işgalinde boşunaymış sonuçta Kemalist askerlerin sığınacağı yermiş meğer. Alçak Hainler ...
21 Eylül 2016 Çarşamba 12:16
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler