YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yunanistan'a kaçan darbecilerle ilgili flaş gelişme
FETÖ'nün 15 Temmuz'da gerçekleştirdiği başarısız darbe girişimi sonrası Yunanistan'a kaçan darbeci hainler bu kez de Fransa, İspanya ve Belçika'dan da sığınma talebinde bulundu.
Yunanistan'a kaçan darbecilerle ilgili flaş gelişme
28 Ağustos 2016 / 17:51 Güncelleme: 28 Ağustos 2016 / 17:52

Askeri helikopterle 16 Temmuz'da Yunanistan'ın Dedeağaç şehrine kaçan 2'si binbaşı, 4'ü yüzbaşı, 2'si de başçavuş 8 asker, Türkiye'ye iade edilmemek için her yolu deniyor. 

O ÜLKELERE DE SIĞINMA TALEBİNDE BULUNACAKLAR

Sığınma talepleri ile ilgili Atina'daki iltica komisyonu ile mülakat yapan ilk üç asker, sözlü olarak Fransa, İspanya ve Belçika'dan da sığınma talebinde bulunduklarını söyledi.

Askerlerin avukatlarından Stavrula Tomara açıklama yaptı. Müvekillerinin "Dublin 3" sözleşmesi'nin 12. Maddesine dayanarak "bu madde, kişiye geçmişte yasal olarak kaldığı ülkelere sığınma talebinde bulunması olanağı tanıyor. Müvekillerim, Avrupa'da çeşitli ülkelerde görev yapmışlardı" diye konuştu.

CNN Türk'ün haberine göre üç asker, yazılı başvurularını önümüzdeki günlerde yapacak.

Kaçak askerlerin Atina'daki iltica komisyonu ile mülakatlarının Eylül ortalarında tamamlanması bekleniyor. Komisyon başvuruları reddetmesi halinde askerlerin temyiz hakkı bulunuyor.

korkulan oldu
 // Ömer
gidenler gitti hemde ellerini kollarını salayarak valizlerce para ve belge ile. gidemeyenlere ise verilen emir doğrultusunda geçmişten bu güne dek kim bize dokundu ise ismini fetö cü diye verin. varsın onlar biribirine girsin.ne yazık ki korkulan oldu.yaş ile kuru bir arada bir ispiyonlama ile binlerce ah....
28 Ağustos 2016 Pazar 22:10
 // Hüseyin Zeytunlu
Herşey ortada . Nasılki deniz pislikleri kıyıya atar, yemek yersiniz vucut kendisine gerekli vitaminleri alır, posa ve dışkıyı dışarı atar .ÜLKEMİZDE İŞTE ÖYLE YARASIZ VE ZARARLI İNSANLARI DIŞARI ATIYOR. HER BİRİ BİRYERLERDE SÜRTÜYOR....
28 Ağustos 2016 21:38
Herşey aslına rücû eder
 // Rasim DUMAN
Her ne kadar bu mübârek topraklarda doğup büyümüş ve isimleri de bizimkilere benziyor olsa da, demek ki bir zamanlar bir yerlerden kan karışıklığı olmuş, şimdi de "âit oldukları" milletlerden ilticâ tâlebinde bulunuyorlar. Şimdi o gâvurlar da "siz artık Türkleşmişsiniz, sizi kabul edemeyiz" derler ise, seyreyleyin "bizimkilerdeki" ( !!! ) hüsrânı. Tabiî, başlarına bu işleri açan "hocaefendileri" ( !!! ) hakkında şu anda ne düşündüklerini tâhmin edebiliyorum. Ya sen, HOCA !!!...
28 Ağustos 2016 Pazar 19:07
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler