YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yunanistan Komünist Partisi'nden Lozan açıklaması
Yunanistan Komünist Partisi, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Lozan Antlaşması'yla ilgili açıklamalarına yanıt verdi. Açıklamada, Türkiye'nin Yunanistan'ın sınırları ve egemenlik hakları konusunda tartışma yaratmak istediği belirtildi.
Yunanistan Komünist Partisi'nden Lozan açıklaması
01 Ekim 2016 / 13:15 Güncelleme: 01 Ekim 2016 / 13:26

Yunanistan Komünist Partisi Merkez Komitesi Basın Ofisi'nden yapılan açıklamada, Erdoğan'ın açıklamaları için 'tehlikeli' ve 'provokatif' denilirken, Türkiye'nin Yunanistan'ın sınırları ve egemenlik hakları konusunda tartışma yaratmak istediği ve Ege Adaları'nın yönetimi konusunu bu sebeple açtığı belirtildi.

"ZAMANLAMA MANİDAR" DEDİLER

Açıklamada, Erdoğan'ın açıklamalarının özellikle şimdi yapıldığına işaret edilirken, Türkiye'nin bu açıklamalarla Kıbrıs meselesini de yönlendirmek istediği belirtildi.

Yunanistan Komünist Partisi, Türkiye ve Yunanistan arasında NATO çerçevesinde ittifak olamayacağını, NATO'nun 'bölgede barış ve güvenlik' unsuru olmadığını vurguladı.

'NATO, TÜRKİYE'NİN SALDIRGAN TUTUMLARINI DESTEKLİYOR'

Açıklamada NATO'nun Türkiye'nin 'saldırgan tasarımlarını engellemediği, tersine bunları desteklediği' bildirildi.

Yunanistan Başbakanı Aleksis Çipras da, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Lozan Antlaşması'yla ilgili yaptığı açıklamaların ikili ilişkiler için ‘tehlikeli’ olduğunu belirtmişti.

ERDOĞAN: BİRİLERİ LOZAN ANLAŞMASINI ZAFER DİYE YUTTURMAYA ÇALIŞIYOR

Muhtarlar toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "15 Temmuz, Türk milletinin 2. Kurtuluş Savaşı'dır. Birileri Lozan Anlaşması'nı zafer diye yutturmaya çalışıyor. O masaya oturanlar Lozan'ın hakkını veremediler" ifadelerini kullanmıştı.

alırız...
 // Abdullah
VAKTİ GELİNCE; MUSULU DA ADALARI DA A LA CA ĞIZZZ.!!!
korkunun ecele faydası yok....
01 Ekim 2016 Cumartesi 15:19
yunanı yenmedik miydi yahu.
 // hursit dilaver
benim gibi iptidai tahsilini zor bitiren ümmiler soruyor. istiklal savaşında taa polatlıya kadar gelip te,püskürtülüp izmirden denize dökülen yunan,lozanda nasıl galip oldu.adalardan savaş tazminatına kadar,batı trakyadan,daha bilmediğimiz şeylere kadar nasıl kazandı yahu.SAVAŞI YUNAN MI KAZANDI BİZ Mİ..patrik bile istanbulda kaldı.ne zaferi.kapitülasyonlar kalktı da MENDERES 954E KADAR NE BORCU ÖDEDİ.bu mu zafer.yunanın kestiği, hamile kadınların karnına soktuğu süngü hesabı soruldu mu..
...
01 Ekim 2016 Cumartesi 14:51
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler