YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yunan adası abluka altında! 400 komando darbecileri arıyor
FETÖ'nün 15 Temmuz'da gerçekleştirdiği darbe girişimi sırasında, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Marmaris'te kaldığı otele saldırı düzenleyen askerlerin yakalanması için başlatılan operasyonlar sürüyor.
Yunan adası abluka altında! 400 komando darbecileri arıyor
23 Temmuz 2016 / 18:32 Güncelleme: 23 Temmuz 2016 / 18:33

Operasyonlar karadan, havadan ve denizden aralıksız devam ediyor. Çember içine alınan firardaki 19 darbeci askeri yakalamak için 400 komando arama yapıyor. Şu ana askerlerle temas sağlandığı yönünde henüz bir bilgi yok.

Simi Adası abluka altında

Darbe girişiminin ardından kayıplara karışan askerlerin gidebilme ihtimali olan yerlerde yoğun arama çalışmaları yapılıyor.

 Marmaris’in Bozburun beldesi ile Datça arasında bulunan Yunan Adası Simi(Sömbeki) havadan ve denizden ablukaya alındı. 

Adaya girişler askeri gemiler kontrolünde yapılıyor. Sahil Güvenlik Komutanlığı’na ait 2 bot ve 3 helikopter sürekli ada etrafında devriye geziyor.

Jetski ve sürat motorlarına izin verilmiyor

Öte yandan jandarma ve sahil güvenlik botları ilçeye 20 kilometre uzaklıktaki Hisarönü Körfezi'nde jetski ve sürat motorlarının hareketine izin vermiyor. Bölgede benzin istasyonlarında akaryakıt satışları jandarma kontrolünde gerçekleştiriliyor.

Operasyon Aksaz Deniz Üs sınırına kayıyor

Aksaz Deniz ve Hava Radar Üs Komutalığı sınırında bulunan “Balan” dağına da helikopterle komandolar indirildi. Zira, kaçakların bu dağlık alandan Aksaz Deniz Üs Komutanlığı sınırında bulunan Ekincik mevkiine inerek deniz yoluyla Rodos Adası'na gidebilme ihtimali göz önünde bulunduruluyor.

 

İHA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler