YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yumurta soruşturması sürüyor
Yumurta soruşturması sürüyor
25 Mart 2010 17:42
BDKK Başkanı'na yumurta attığı iddia edilen 10 öğrenci gözaltına alındı

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu (BDKK) Başkanı Tevfik Bilgin'e yaptığı sunum sırasında yumurtalı saldırıda bulunduğu iddia edilen 10 öğrenci gözaltına alındı. Öğrencilerden 1'i Cumhuriyet Savcısına verdiği ifadenin ardından serbest bırakıldı.
 

BDDK Başkanı Tevfik Bilgin'e Mersin Üniversitesi'nde yaptığı ''Finansal Kriz, Bankacılık Sektörü ve BDDK'' konulu sunum sırasında yumurta attığı iddia edilen öğrencilerden 10'u Cumhuriyet Savcısının talimatı ile Güvenlik Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından gözaltına alındı.
 

İlk gözaltına alınan öğrencilerden Tıp Fakültesi 3. sınıf öğrencisi Ersin Aslan, Cumhuriyet Savcısı'na verdiği ifadenin ardından serbest bırakıldı. Aslan'ın, Bilgin'in sunumu sırasında sözünü keserek yaptığı konuşma ile eylemi başlatan öğrenci olduğu bildirildi.
 

Gözaltına alınan diğer 9 öğrenci ise, Devlet Hastanesi'nde alınan sağlık raporlarının ardından sorgulanmak üzere Güvenlik Şube Müdürlüğüne getirildi. Öğrencilerin daha sonra Cumhuriyet Savcısına ifade vereceği kaydedildi. BDDK Başkanı Bilgin'in de öğrencilerden şikayetçi olmadığı öğrenildi.
 

Serbest bırakıldıktan sonra Emniyet Müdürlüğü bahçesinde açıklama yapmak isteyen Aslan'ı polisler bahçe dışına çıkardı. Arslan, gazetecilere yaptığı açıklamada, hak mücadelesi verdiklerini söyledi.
 

"Sermayedarlara asla geçit vermeyeceğiz." diyen Arslan, "Üniversitelere girerken sermayedarlar rahatça giremeyecekler. Şemsiye ile dolaşmak zorunda kalacaklardır." diye konuştu.
 

BDKK Başkanı Bilgin, Mersin Üniversitesi'ndeki ''Finansal Kriz, Bankacılık Sektörü ve BDDK'' konulu sunum sırasında öğrencilerin yumurtalı saldırısına uğrarken, öğrencilerle güvenlik görevlileri arasında çıkan kavga güçlükle yatıştırılmıştı. CHA

Elleriniz dert görmesin arkadaşlar!
 // İlknur Çiçek
Bugün üniversiteleri kar amacı güden kurumlar haline getiren ve piyasalaştıran ABD güdümlü kuklalara verilecek en güzel yanıtlardan biri olmuş. Krizin yükünü çeken türkiye halkının evlatlarının bu meşru eylemini destekliyorum... Daha verilecek çok cevap var....
25 Mart 2010 22:27
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler