YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yumruklu saldırıda flaş gelişme
Yumruklu saldırıda flaş gelişme
28 Nisan 2010 12:16
Eneri Bakanı Taner Yıldız'a yumruklu saldırıda bulanan Şahin Şimşek'in tutukluluğuna yapılan itiraz reddedildi.

Kayseri'deki şehit cenazesine katılan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız'a yumruklu saldırıda bulunan ve çıkarıldığı mahkemece tutuklanan Şahin Şimşek'nin avukatı Yusuf Çakmak, müvekkilinin tutukluluğuna yaptıkları itirazın reddedildiğini bildirdi.

Çakmak, yaptığı açıklamada, müvekkili Şahin Şimşek'in tutukluluğuna yaptıkları itirazı 3. Asliye Ceza Mahkemesinin reddettiğini söyledi.

Müvekkili beden eğitimi öğretmeni Şahin Şimşek'in Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız'a yaptığı saldırıdan ''pişman olduğunu'' bildiren Avukat Çakmak, şunları söyledi:

''Nöbetçi Sulh Ceza Mahkemesine müvekkilimin tutukluluğuna yaptığımız itiraz, 3. Asliye Ceza Mahkemesi tarafından reddedildi. Cezaevinde görüştüğüm müvekkilim pişman. Bir anlık öfke ile böyle bir hareket yaptığını söylüyor. Şimdi mahkeme aşamasına gelindi. Süreci takip edeceğiz.''

Şırnak'ta jandarmaya ait sivil minibüse yapılan silahlı saldırıda ağır yaralanan, Ankara Gülhane Askeri Tıp Akademisinde (GATA) şehit olan Jandarma Kıdemli Yüzbaşı Levent Çetinkaya'nın 19 Nisanda Kayseri'deki cenaze törenine katılan Bakan Yıldız'a, beden eğitimi öğretmeni Şahin Şimşek tarafından yumruklu saldırıda bulunulmuştu.
AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler