YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yumruk olayında flaş gelişme
Bakan Taner Yıldız'a yumruklu saldırıda bulunan sanık Şahin Şimşek'in 3 ila 5 yıl arasında hapsi istendi.
Yumruk olayında flaş gelişme
21 Haziran 2010 / 13:37 Güncelleme: 21 Haziran 2010 / 14:06

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız'a Kayseri'de katıldığı şehit cenazesi töreninde yumruklu saldırıda bulunan öğretmen Şahin Şimşek için 'Kamu görevlisine karşı kemik kırığı oluşturacak şekilde yaralanmasına sebep olmak'' suçundan 3 ila 5 yıl arasında hapis cezası verilmesi istendi.

Bakan Yıldız'a 19 Nisan 2010 tarihinde Kayseri Garnizon Şehitliği'nde, şehit Jandarma Yüzbaşı Levent Çetinkaya için düzenlenen cenaze töreninde yumruklu saldırıda bulunan, daha sonra tutuklanıp cezaevine gönderilen beden eğitimi öğretmeni Şahin Şimşek hakkında Kayseri Cumhuriyet Savcısı Erdal Urfalı tarafından hazırlanan iddianame, Kayseri 3. Asliye Ceza Mahkemesi'ne gönderildi.

İddianamede, sanık Şahin Şimşek'in savunmasında beden eğitimi öğretmenliği yaptığını, boks dalında milli sporcu ve antrenör olduğunu, şehitliğe giden öğrencileri kontrol için kendisinin de şehitliğe gittiğini, psikolojik sorunları bulunduğunu, ilaç kullandığını, şehit yakınlarını üzüntüsünü görüp ani bir kararla törene katılan müşteki bakana yumruk attığını, pişman olduğunu, niye yaptığını bilmediğini, olayı tek başına gerçekleştirdiğini söylediği kaydedildi.

İddianamede, sanık Şahin Şimşek'in cezai ehliyetinin olup olmadığına ilişkin Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nden alınan raporda, suç tarihinde davranışlarını yönlendirme yeteneğini önemli ölçüde azaltacak bir psikopatolojinin bulunmadığı da ifade edilerek şu görüşlere yer verildi:

''Olayın örgütlü bir eylem olup olmadığı hususunda ayrıntılı araştırma yapılmış, bu kapsamda suç tarihi ve öncesinde şüphelinin telefon görüşmeleri, bilgisayar ve internet kayıtları incelenmiştir. Ancak toplanan kanıtlardan suçun örgüt kapsamında işlendiği yönünde herhangi bir kanıt elde edilemediğinden eylem örgütlü suç olarak değerlendirilememiştir.''

Hazırlanan iddianamenin son bölümünde ''Kamu görevlisine karşı kemik kırığı oluşturacak şekilde yaralama'' nedeniyle beden eğitimi öğretmeni Şahin Şimşek'in (Türk Ceza Kanunu'nun 86/1-3,c ve 87 / 3, 53/1 ve 63/1 maddeleri) 3 ila 5 yıl arasında cezalandırılması istendi.

Halen tutuklu olarak Kayseri Kapalı Cezaevi'nde bulunan Şahin Şimşek'in duruşması, önümüzdeki günlerde Kayseri 3. Asliye Ceza Mahkemesi'nde başlayacak.
AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler