YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yumruk olayında flaş gelişme
Yumruk olayında flaş gelişme
18 Haziran 2010 09:54
Ahmet Türk'e yumruklu saldırıda bulunan İsmail Çelik'e ilk duruşmada tahliye...

Samsun'da, kapatılan DTP'nin eski Genel Başkanı Ahmet Türk'e yumruklu saldırı düzenleyerek burnunu kırdığı iddiasıyla tutuklanan ve 4.5 yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılanmasına başlanan İsmail Çelik, ilk duruşmada tahliye oldu.

Samsun polisi, dava öncesi adliye çevresinde olağanüstü güvenlik önlemi aldı. Bu dava için adliyede 426 polis görevlendirildi. Adliyenin bulunduğu caddede güvenlik barikatı oluşturuldu.

Avukatlar bile adliye binasına kimlik kontrolü yapılarak alındı. İsmail Çelik'in avukatlarından Ayhan Keskin, adliyeye geldiği sırada yanında avukatlık kimliği olmadığı için içeri alınmadı ve bir süre beklemek zorunda kaldı. Keskin, bürosundan kimliği getirildikten sonra içeri alındı. İsmail Çelik'in içinde bulunduğu cezaevi ring aracı arka kapıdan adliye binasına girdi. Basın mensupları da adliye binası içine alınmadı.

Samsun 4. Asliye Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmada İsmail Çelik(27) ile Ahmet Türk'ün içinde bulunduğu TBMM'ye ait araca taş attığı iddia edilen Uğur K. (22) de hazır bulundu. Ahmet Türk ya da avukatının katılmadığı duruşmada hakim, 4.5 yıla kadar hapis istemiyle yargılanan İsmail Çelik'in tutuksuz yargılanmak üzere tahliyesine karar verdi.

Adliye çıkışı basın mensuplarının sorularını cevaplayan İsmail Çelik'in avukatı Serkan Karaduman, İsmail Çelik'in Ahmet Türk'e vurduğu için pişman olmadığını söyledi. Karaduman, "İsmail, olay sonrası iki şehit verdiğimiz için devletten ve milletten özür diledi. Ancak yumruk atmasından dolayı olman olmadığını belirtti. Ahmet Türk de İsmail Çelik'ten davacı olmadı. Yargılama tutuksuz olarak devam edecek" dedi.

Bu arada adliyeden arka kapıdan ring aracıyla çıkarılan İsmail Çelik, işlemlerin yapılmasını için yeniden cezaevine götürüldü. (İHA)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler