YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yükselir: Akıl sağlığı yerinde değil!
Gazeteci Sevilay Yükselir, Yılmaz Özdil’in 301 madencinin ölümüyle ilgili yaptığı “müstahak” yorumu ve Doğan medyasının tutumuyla ilgili olarak “Alenen faşistlik yapıyorlar.” dedi.
Yükselir: Akıl sağlığı yerinde değil!
23 Mayıs 2014 / 07:25 Güncelleme: 23 Mayıs 2014 / 11:35

Sabah Gazetesi Yazarı Sevilay Yükselir, A Haber canlı yayınında gündemi değerlendirdi.

Yükselir Der Spiegel'in "Cehenneme kadar yolun var Erdoğan!" başlığıyla ilgili olarak açıklamalarda bulundu. Yükselir Alman medyasının Erdoğan nefretinin arkasında Doğan Medyası'nın olduğunu söyledi.

"Doğan Medyası'nın Alman basınıyla çok yakın ilişkileri vardır biliyorsunuz." diyen Sevilay Yükselir, "Alman basınının bu sert tutumunun altında bunu anlamak lazım. Ne oldu da Almanya bir anda ters döndü tam da Başbakan oraya gidecekken? Bunları sorgulamak lazım.

Bunların tek bir derdi var. Cumhurbaşkanlığı seçimine doğru Soma'yı bir malzeme yaptılar. Hem Türkiye de hem de yurt dışında Erdoğan'ın önünü kesmek için Soma'yı malzeme yapıp kullanacaklar. Sen kimsin ki benim Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı'ma 'Cehenneme git!' diyorsun. Şu sınırlar içinde yaşayan her vatandaşın o başlığa tepki göstermesi lazım. 'Sen kimsin ki, sen git cehenmeme' diye haykırması lazım." diye konuştu.

Yükselir Soma üzerinden Cumhurbaşkanlığı seçimini etkilemeye ve siyaseti dizayn etmeye çalışmanın çok acıklı olduğunu söyledi.

"Hanginiz yazdınız edepsizler?"

Doğan Medyası ve paralel medya yazarları tarafından dillendirilen "emir erisiniz" suçlamalarına da yanıt veren Yükselir, "Gösterdik biz emir eri olmadığımızı" olmadığımızı dedi.

Yükselir, Yusuf Yerkel olayına tepki gösteren bazı gazetecilerin Mustafa Sarıgül'ün bir vatandaşı yumruklamasında neden sustuğunu sorğulayarak şunları söyledi:

"Yusuf Yerkil'i çok iyi tanırım. O ekipte en beyefendi en sevecen isimlerden biridir. Ben hakikaten görünce inanamadım. Genç bir insan, gaflete düşmüş. Çok korkunç bir hata, yapmamalıydı. Ben bunu dedim mi, dedim. Siz peki yapabildiniz mi?

Siz hala Yusuf üzerinden dövmeye çalışıyorsunuz Başbakan'ı. Bundan iki ay önce Sarıgül vatandaşı yumrukladı. Hanginiz yazdınız edepsizler? Ama siz onu yapabilecek nitelikte insanlar değilsiniz. Çünkü siz ikiyüzlüsünüz. Sarıgül de koskoca CHP'nin İstanbul adayı değil miydi? Onu niye eleştirmediniz? Onu niye istifaya çağırmadınız? Çünkü sizin derdiniz o 301 madenci ya da Yusuf Yerkel değil. Sizin tek derdiniz Tayyip Erdoğan."

"Akıl sağlığı gitmiş bu adamın"

Yükselir, Zaman Gazetesi Yazarı Ali Ünal'ın Yılmaz Özdil çizgisinde bir tutum sergileyerek kaleme aldığı yazı içinse şunları söyledi: "Akıl sağlığı gitmiş bu adamın. Bunların derhal en yakın bir akıl hastanesine gidip rapor alması lazım. Bunlar bir de köşe yazarı, ben inanamıyorum.

Dinen neye karşılık geliyor bilemem ama insanen aklını yitirmiş bunlar. Bunların gidip rapor alması lazım. Böyle bir şey yazılamaz. Böyle yazılar batıda bir gazetede çıksa derhal işlerine son verilir. Bu insanlıkla falan bağdaşmaz. Din böyle bir şey mi, insaniyet böyle bir şey mi?

Orada 500 civarında çocuk, analar babalar yüreği yanarken sen Ali Ünal nasıl bir kafayla böyle bir şey yazabiliyorsun?"

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler