YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yüksekova'dan asker, tekbir ve komando andıyla ayrılıyor
Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde tamamlanan operasyonun ardından arama tarama faaliyetleri sürerken, bazı birlik ler ilçeden ayrılmaya başladı. Görevlerini tamamlayan “Özel kahramanlar”, tekbir, dua ve komando andı ile yola çıktı.
Yüksekova'dan asker, tekbir ve komando andıyla ayrılıyor
01 Mayıs 2016 / 00:10 Güncelleme: 03 Mayıs 2016 / 12:06

Yüksekova ilçesindeki operasyonda bölücü terör örgütüne büyük darbe vuran güvenlik güçlerinden bazı birlikler, tekbir, dua ve “komando andı” okuyarak ilçeden ayrılıyor.

Yüksekova'da 13 Mart'ta ardından başlatılan ve 12 gün önce tamamlanan “Jandarma Uzman Çavuş Ramazan Gülle Operasyonu” kapsamında arama tarama çalışmaları sürüyor.

Güvenlik güçleri, Cumhuriyet, Orman, Mezarlık, Yeni, Eski Kışla, Yeşildere, Esentepe, Dize ve Güngör mahallelerinde 40 gün süren operasyonda ilçeyi PKK'lılardan temizleyerek yaklaşık 200 teröristi etkisiz hale getirdi.

BOMBALAR TEMİZLENDİ

Operasyonda, teröristlerce barikat, çukur, yol ve binalar ile evlerin kapı, pencere, dolap, kolon ve harekete duyarlı lambalara yerleştirilen 296 el yapımı patlayıcıyı imha eden güvenlik birimleri, ele geçirilen mühimmatın yanı sıra 137 çukuru kapatıp 218 barikatı da kaldırdı.

psigsi,.jpg

52 GÜN SÜRDÜ

Ağır silahlar kullanan bölücü terör örgütüne karşı kararlılıkla mücadele eden ve bölge halkının zarar görmemesi için oldukça dikkatli davranarak görevlerini layıkıyla yerine getiren güvenlik güçlerinden bazı birlikler, 12 gün süren arama tarama faaliyetinin ardından da dönüş yolculuğuna başladı. Operasyon süresince kaldıkları yerleşkede yolculuğa hazırlanan güvenlik güçleri, yola çıkmadan önce 52 gün süren görevleri boyunca, omuz omuza mücadele verdikleri arkadaşlarıyla vedalaştı.

 // ümmet
Allah c.c, din ve vatan için savaşan güvenlik güçlerimizden razı olsun. Yar ve yardımcısı olsun. Bu mubarek miraç kandili hürmetine ruhlarını miraca erdirsin güç kuvvet ve idare versin. Ümmed-i Muhammed'in (s.a.v) miraç kandili mubarek olsun....
03 Mayıs 2016 10:05
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler