YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yüksekova'da operasyonlar tamamlandı
Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde 14 Mart’ta başlatılan terör örgütü PKK’ya yönelik operasyonlar 38 gün sonra sona erdi. İlçede arama tarama faaliyeti başlatılırken, sokağa çıkma yasağı bir süre daha devam edecek.
Yüksekova'da operasyonlar tamamlandı
21 Nisan 2016 / 06:31 Güncelleme: 21 Nisan 2016 / 07:26

Hakkari Yüksekova'da 14 Mart'ta başlatılan operasyonların ilk safhası tamamlandı. Bölge terörist unsurlardan temizlendi. Bölücü örgütün tuzakları ve gizlenmiş olduğu değerlendirilebilecek unsurların da etkisiz hale getirilmesi amacıyla ilçede arama-tarama faaliyetleri safhasına geçildi.

İlçede sokağa çıkma yasağının bir süre daha devam edeceği, arama-tarama faaliyetinin tamamlandığı mahallelerde peyder pey kaldırılacağı bildirildi. TSK'nın açıkladığı son rakamlara göre, Yüksekova'da etkisiz hale getirilen terörist sayısı 196. İlçede 200'ün üzerine patlayıcı imha edildi, 300'ün üzerinde hendek ve barikat ise kaldırıldı.

NUSAYBİN'DE YÜZDE 35

Nusaybin'de ise ilçenin terörist unsurlardan yüzde 35 oranında temizlendiği öğrenildi. Edinilen bilgiye göre, Nusaybin'de teröristler yoğun oranda yığınak yaptı, bölgede EYP'lerle yüksek oranda tuzaklamalar yapıldı. Bölgede sınır ötesinden YPG desteği de göz ardı edilmiyor.

Güvenlik nedeniyle duvar örülemeyen sınırdan, mayınlı araziden geçme riskini göze alabilen örgüt unsurlarının sızma girişimleri olabileceği belirtiliyor. Kaçışlar artmasına karşın içeride direnmeye devam eden terörist kadroyla mücadelenin sürdüğü ifade ediliyor.

12 PKK'LI DAHA ÖLDÜRÜLDÜ

Bu arada Mardin, Şırnak, Hakkari ve Bingöl'de terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonlarda dün 12 terörist etkisiz hale getirildi. Buna göre, Yüksekova öldürülen terörist sayısı 196, Nusaybin'de 275 Şırnak'ta ise 219'a yükseldi.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler