YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yüksekova ve Doğubeyazıt yine karıştı
Ağrı Doğubayazıt ve Hakkari Yüksekova yine karıştı. Her 2 ilde de göstericiler PKK terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan’ın cezaevi koşulları ve Barış ve Demokrasi Partisi’ne (BDP) yapılan baskıları protesto ettiklerini söylerek olaylar çıkardı. Polis göst
Yüksekova ve Doğubeyazıt yine karıştı
23 Ocak 2010 / 14:56 Güncelleme: 23 Ocak 2010 / 15:05

Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde, son günlerde Barış ve Demokrasi Partisi (BDP) üyelerinin KCK operasyonu kapsamında gözaltına almalarını protesto eden bir grup, polise taşlarla saldırdı.   

Öğlen saatlerinde Yüksekova-Şemdinli karayolu üzerinde bir araya gelen ve büyük bir bölümünü çocukların oluşturduğu kalabalık, yasadışı sloganlar atarak ilçe merkezine doğru yürüyüşe geçti. Yapılan tüm ikazlara rağmen dağılmayan ve taşlarla çevreye saldırıp, zarar veren kalabalığa polis gaz bombası ve tazyikli suyla müdahale ederek dağıtmaya çalıştı. Büyük bir bölümü ara sokaklara kaçan kalabalık, yollara barikat kurup, polise taşlarla saldırıyor. Esnafın kepenk kapattığı ilçede, olaylar sürüyor.

DOĞUBEYAZIT DA KARIŞTI!

Ağrı'nın Doğubayazıt ilçesinde, terör örgütü PKK'nın sivil yapılanması KCK'ya yönelik düzenlenen operasyonları protesto amacıyla yapılan basın açıklamasının ardından polise ve iş yerlerine saldıran göstericilere, güvenlik güçleri müdahalede bulundu.

Alınan bilgiye göre, ilçe merkezindeki Barış ve Demokrasi Binası önünde bir araya gelen parti üyeleri son günlerde düzenlenen KCK operasyonunu protesto amacıyla basın açıklaması düzenlendi.

BDP Iğdır milletvekili Pervin Buldan'ın yaptığı basın açıklamasının ardından bazı partililer, çevredeki iş yerlerine ve polislere taşla saldırdı.

Polisin uyarılarına rağmen dağılmayan ve yolu trafiğe kapatan eylemcilere polis, biber gazı ve tazyikli su ile müdahalede bulundu.

Ara sokaklara kaçan göstericilerin burada eylemlerini sürdürdüğü, cezaevine taşla saldıran bazı göstericilerin gözaltına alındığı bildirildi.

Olaylar üzerine esnaf iş yerlerini kapatmak zorunda kaldı.
 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler