YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yüksekdağ'ın danışmanı mahkemede böyle kıvırdı!
Yüksekdağ'ın danışmanı mahkemede böyle kıvırdı!
22 Ocak 2016 11:21
Terör örgütü PKK'nın Diyarbakır'da gerçekleştirdiği saldırının ardından attığı tweet ile gündeme oturan HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ'ın danışmanı Sıtkı Güngör, mahkemede Twitter hesabının hacklendiğini iddia etti.

HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ'ın danışmanı Sıtkı Güngör, tepkilere neden olan tweetleri için hacklendiğini iddia etti. Atılan tweetler için de danışmanlığını yaptığı Figen Yüksekdağ'a yönelik bir linç girişiminin parçası olduğunu ileri süren Güngör, çıkarıldığı mahkemece adli kontrol kararıyla serbest bırakıldı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Basın Suçları Bürosu tarafından ifadesi alındıktan sonra Nöbetçi 3. Sulh Ceza Hakimliğine sevk edilen Güngör, burada da ifadesini tekrarladı.

BİR DE SELFIE ÇEKTİ!

Haklarında dava açılan binlerce kullanıcı gibi Twitter hesabının hacklendiğini savunan Güngör, çıkarıldığı mahkemece serbest bırakıldıktan sonra bir de selfie çekip, sosyal medya hesaplarından paylaştı.

HAFTADA BİR KEZ İMZA ATACAK

Nöbetçi hakimlik, Sıtkı Güngör'ün konumu, suça konu tweetler, tweetlerin zamanlaması ve içerikleri, atılı suçun alt ve üst sınırları ile şüphelinin sabit ikametgah sahibi olduğu hususlarını dikkate alarak adli kontrol hükümleri uygulanması şartıyla serbest bırakılmasına hükmetti. Hakimlik, adli kontrol hükümleri kapsamında, Güngör'ün haftada bir kez polis merkezine giderek imza atmasına karar verdi.

Diyarbakır'ın Çınar ilçesinde, PKK'lı teröristlerce Çınar Emniyet Amirliği ile lojmanına bomba yüklü araçla düzenlenen saldırıda, bir polis memuru şehit olmuş, 3'ü çocuk 5 kişi yaşamını yitirmişti. Saldırının ardından Twitter'daki skandal paylaşımları dolayısıyla HDP Eş Genel Başkanı Yüksekdağ'ın danışmanı Sıtkı Güngör hakkında soruşturma başlatılmıştı.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler