YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yüksek Askeri Şura'da flaş karar
Genelkurmay Başkanlığı, Hava Kuvvetleri Kurmay Başkanı Korgeneral Damcı'nın kendi isteğiyle emeklilik talebinde bulunduğunu ve bu isteğinin onaylandığını bildirdi.
Yüksek Askeri Şura'da flaş karar
01 Ağustos 2013 / 15:58 Güncelleme: 01 Ağustos 2013 / 16:34

Genelkurmay Başkanlığı, Hava Kuvvetleri Kurmay Başkanı Korgeneral Nezih Damcı'nın kendi isteğiyle emeklilik talebinde bulunduğunu ve bu isteğinin onaylandığını belirterek, Korgeneral Damcı'nın emeklilik talebinin, basında yer alan olaylarla ilgisinin olmadığını bildirdi.

Genelkurmay Başkanlığının internet sitesinde yer alan açıklamada, bazı basın yayın organlarında "Hava Kuvvetleri Komutanlığı mensubu üç generalin görevlerinden istifa ettiklerine ve istifalarının Uludere olayı ve sürmekte olan bazı davalardan kaynaklandığına" ilişkin iddiaların yer aldığı vurgulandı.

Açıklamada, "Hava Kuvvetleri Kurmay Başkanı Korgeneral Nezih Damcı kendi isteğiyle emeklilik talebinde bulunmuş, emeklilik isteği onaylanmıştır. Korgeneral Damcı'nın emeklilik talebinin basında yer alan olaylar ile ilgisi bulunmamaktadır. Bir korgeneral dışında, Hava Kuvvetleri Komutanlığından emeklilik isteğinde bulunan başka general bulunmamaktadır" ifadelerine yer verildi.

 

AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler