YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yukarı Karabağ sorunu bizim de sorunumuz
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev ortak basın toplantısı düzenledi.
Yukarı Karabağ sorunu bizim de sorunumuz
13 Kasım 2013 / 12:54 Güncelleme: 13 Kasım 2013 / 16:03

Türkiye-Azerbaycan Yüksek Düzeyli Stratejik İşbirliği Konseyi (YDSK) toplantısı Ankara’da yapıldı. Başbakanlık’ta düzenlenen toplantının ardından Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ortak basın toplantısı düzenledi.

Başbakan Erdoğan, yaptığı konuşmada "Yukarı Karabağ sorunu Azerbaycan'ın sorunu olduğu kadar bizim de sorunumuz" dedi.

Aliyev: Karabağ sorununda Türkiye’ye güvenimiz tam

Aliyev de Türkiye’nin güçlenmesinden büyük memnuniyet duyduğunu kaydederek, “Türkiye büyük ve şerefli bir yol katetti. Türkiye’nin rızası olmadan bölgemizde hiçbir teşebbüs gerçekleştirilemez” ifadesini kullandı.

Konuşmasında, Yukarı Karabağ sorununa da değinen Aliyev, “Bu konuda Türkiye’ye güvenimiz tam. Türkiye’nin Karabağ sorununda devamlı bizim yanımızda olacağından eminiz” dedi.

Aliyev, Türkiye-Azerbaycan arasında vizesiz geçişlerin sağlanması konusunda önemli bir noktaya gelindiğini kaydederken, yakın zamanda ilk olarak akademisyenler ve iş adamlarının bu imkandan faydalanmaya başlayacağını belirtti.

İki ülke arasında TANAP gibi çok önemli enerji projelerinin hayata geçirileceğine dikkati çeken Aliyev, bu projeyle Avrupa’nın enerji haritasının da değişeceğini söyledi.

 

AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler