YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
'Yukarı doğru kayabiliyor musunuz?'
İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, kayak eğitimi alan çocuklara, ''Siz kayabiliyor musunuz, yukarı doğru kayabiliyor musunuz '' şeklinde espri yaptı.
'Yukarı doğru kayabiliyor musunuz?'
20 Ocak 2013 / 10:44 Güncelleme: 20 Ocak 2013 / 10:53

İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, arama kurtarma faaliyetlerinin her şeyden önce uzmanlık isteyen bir iş olduğunu belirterek, ''Korkmayalım; kaybolduğumuz zaman polis gelir sizi, bizi bulur. Tabii ki verdiğiniz adreste bekleyelim. Ayrılırsak işler çok sarpa girer, sarpa sarar. Bunu yapmamaya dikkat edelim'' dedi.

Şahin, Jandarma Genel Komutanlığı tarafından Uludağ'daki bir otelde düzenlenen ''Kış ve Doğa Sporlarında Kaza, Yaralanma ve Kurtarma Olaylarıyla İlgili; Arama-Kurtarma Faaliyetleri Değerlendirme, Bilgilendirme ve Koordinasyon Toplantısı''na katıldı.

Toplantıda konuşan Şahin, Uludağ'ın Bursa'nın alamet-i farikası, doğa hediyesi Allah'ın mucizevi armağanı olduğunu, Uludağ'sız bir Bursa düşünülemeyeceği gibi Uludağ'sız bir Türkiye'yi düşünmenin de çok yanlış ve eksik olacağını söyledi. Böyle bir toplantının Uludağ'da yapılmasının çok isabetli bir karar olduğunu dile getiren Şahin, toplantıda bilgi ve tecrübe paylaşımlarının ortaya konulduğunu belirtti. Kış sporu merkezleri olan illerde yaşanabilecek kaza, yaralanma ve kayıp olaylarına karşı jandarma, Sağlık Bakanlığı ve Türk Silahlı Kuvvetleri'nin arama kurtarma faaliyetlerinde kurtarma araçları ve personelin kabiliyetinin bu toplantıda değerlendirildiğini vurguladı.

Şahin, toplantının ardından kayak eğitimi alan çocukların yanına gitti. Çocuklara, ''Siz kayabiliyor musunuz, yukarı doğru kayabiliyor musunuz '' şeklinde espri yapan Şahin, ''Karda yürümek önemli. Bazıları karda yürüyor, izini belli etmiyor ama bizim izimiz karda da kışta da her zaman açık görünür'' diye konuştu.

AA
 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler