YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
YSK'ya ilginç suçlama
YSK'ya ilginç suçlama
11 Temmuz 2010 22:09
Adalet Platformu Başkanı Adem Çevik, Yüksek Seçim Kurulu önünde çok çarpıcı bir iddiada bulundu.

Referandumu engellemek isteyenlerin terör olaylarını tırmandıracağını öne süren Çevik, bunun sorumluluğun da Yüksek Seçim Kurulu'na ait olacağını savundu. Gerekçe olarak da, referandum süresinin 60 gün değil, 120 gün olarak kabul edilmesini gösterdi.

Referandum takvimi işliyor. Türkiye 12 Eylül’de sandık başına gidecek. Ancak Yüksek Seçim Kurulu’nun referandum takviminde bir değişiklik yapıp yapmayacağı da merakla bekleniyor. Çünkü iddialara göre; yapılan kısmi iptal ile Meclis’ten geçen paket değişti.

 

YSK, referandum takviminde değişiklik yapmayacak mı? Bu soru gerekçeli karar ile birlikte yanıtını bulacak Ancak Adalet Platformu Başkanı Adem Çevik bu konuda çarpıcı bir iddiada ve suçlamada bulundu.

 

Çevik, ‘Bugünden sonra yapılacak tüm terör olaylarından ve ölümlerden YSK sorumludur. Referandumu engellemek için terör olaylarını arttıracaklar, bu da YSK’yı sorumlu hale getirir.’dedi.

 

Çevik bu iddiasında Yüksek Seçim Kurulu’nun referandumu 60 değil 120 gün sonra yapması kararını gerekçe gösterdi. Zira 60 gün üzerinden işlem yapılsaydı muhtemelen önümüzdeki hafta Pazar günü referandum yapılacaktı. Referandumu sabote etmeyi amaçlayan terör olayları da yaşanmayacaktı.

 

Son çağrısı da Yüksek Seçim Kurulu’na: Başörtülülerin sandık başında görev yapmasını engelleyen genelgeyi iptal edin.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler