YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"YSK sonucu bizimkiyle tutmazsa..."
Paralel yapının seçimlerde sandık hileleriyle sonucu etkileyeceği iddiaları konuşulurken, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ekrem Erdem, Sçim sonuçlarını YSK’dan önce duyuracaklarını belirterek, rakamların arasında fark olursa itiraz edeceklerini açıkladı.
"YSK sonucu bizimkiyle tutmazsa..."
05 Mart 2014 / 08:25 Güncelleme: 05 Mart 2014 / 09:07

Seçim odaklı operasyonda umduğunu bulamayan paralel yapının bu kez de 30 Mart’ta seçim sandıklarında hile yapacağı iddiası AK Parti’yi harekete geçirdi. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Teşkilat Başkanı Ekrem Erdem, oyunu bozmak için aldıkları tedbirleri anlattı. "Sandık mahallinde kuş uçurtmayacağız" diyen Erdem “Bizim şu an 81 il ve 970 ilçemizin tamamında teşkilatlarımız aktif. Allah'ın izniyle, seçim günü sandık mahalline ilk gidecek AK Partililer olacak” dedi.

İlk biz ilan edeceğiz

AK Parti’nin seçimler konusunda çok deneyimli olduğunu hatırlatan Erdem, “Sandık mahallini kesinlikle boşalttırmayacağız. Bir kere her sandıkta bir asıl, bir yedek müşahidimiz var. Biz bunlarla yetinmiyoruz. Her sandıkta 9 kişilik yönetim kurulu üyemiz olacak, onlar da sandık mahallinde görev yapacak” diye konuştu.

Erdem, “Ekiplerimiz, seçim sonunda sayımın, dökümün kılı kırk yarar şekilde yapılmasını sağlayarak, partimiz aleyhine uygulamaları engelleyecek, mazbataları da tutanakları da alıp geçirecek. Seçim Kurulu'ndan daha önce biz rakamları ilan edeceğiz” dedi.

Her ihtimali düşündük

Erdem, “Biz işlerimizi tesadüflere bırakmayız. Yani her ihtimali düşünmek durumundayız. Tedbirlerimizi ona göre alıyoruz. Bugün de teşkilatımıza, sandığın kuruluşundan tutanağın alınmasına kadar geçen sürede yapılacakları anlattık. Bu işin önemli olduğunu, sandık tutanakları sağlıklı tutulamazsa, yapılacak yanlış tasarrufları önleyemeyeğimizi izah ettik. Seçim sonuçları elinizde olursa, bunlar ne yaparlarsa yapsınlar hiç önemli değil. YSK'nın sonuçlarıyla bizim tespit ettiğimiz sonuçlar arasında fark olursa, itiraz edilir. Belgeler elimizde olunca, YSK'nın rakamlarının farklı olması da hiç önemli değil. Bir kaçak göçek varsa, bunlar bulunur zaten” diye konuştu.

Bu seçim oyunu bozma seçimi

Vatandaşların AK Parti’nin hizmetlerinin farkında olduğunu bu nedenle paralel yapının kaos planına fırsat vermediklerini belirten Erdem, “İşleri güçleri karalama, yalan. Bu millet bir çok oyunu bozdu, bozmaya devam edecek. AK Parti, bu seçimde beklenenlerin ve anketlerin üzerinde oy alacak. Bu millet, kendisine fatura ödetene fatura ödetecek. Bu seçim, Türkiye'ye kurulan oyunu bozma seçimi” dedi

90 bin yeni üye kazandı

AK Parti’nin 9 milyon üyesinin seçimler için harekete geçeceğini belirten Erdem, “Bütün birimlerimiz, üyelerimizin kafalarında birtakım karışıklıklar varsa onları da giderecek ve bilgilendirecek” şeklinde konuştu. Yaşananların AK Parti’yi zayıflatmadığını, aksine güçlendirdiğini anlatan Erdem, “Son bir ayda partimize üye olanların sayısı 90 bin 620. Bu da, onlara en iyi cevaptır” dedi. Erdem, paralel yapının seçim öncesinde AK Parti’yi istifalar yoluyla zayıflatmak istediğini belirterek, seçmenleri CHP ve MHP’yi desteklemeleri için ikna etmeye çalışan paralel yapının başarılı olamadığını da söyledi.

Moral toplantıları düzenlediler

Paralel yapının seçimlere etki etmek için farklı planlar uyguladığını belirten Erdem şöyle konuştu: Bolu'da, Gölcük'ün etrafında bir grup tur yapıyordu. Ben de oraya gitmiştim. Selam verdim. Merter'den gelen birisi dedi ki; "Biz kendi içimizde bir kavganın içindeyiz. Ben kumaş ticareti yapıyorum. Yüzde 10 kâr elde etmem gerekirken, dövizin yükselmesi nedeniyle yüzde 20 zarar ediyorum. Böyle giderse iflas ederim. Dolayısıyla bu yapılanları bizim tasvip etmemiz mümkün değil. Bizi oralarda ikna edemedikleri için işte böyle birtakım morallendirme etkinlikleri yapıyorlar. Biz de o çerçevede geldik.

Sarıgül ne zaman aklandı?

Yolsuzluk denince akla Sözen'in dönemindeki CHP, İSKİ, Sosyal Demokratlar ve Mustafa Sarıgül'ün geldiğini söyleyen Erdem, "Sarıgül'ü 'hırsızdır' diye kovmadılar mı partiden? Sarıgül ne zaman, hangi mahkemede, aklandı da geldi?” diye sordu.

CHP'nin genelgesi:  CHP’nin Başbakan Erdoğan’a ‘Sayın’ demeyi yasaklayan genelgesini değerlendiren Erdem, “Bu, onların seviyesini gösteren bir şey. Başbakan'a 'sayın' ya da 'Başbakan' dememeleri, Başbakana bir şey kaybettirmez” dedi.

 

AKŞAM

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler