YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
YSK Başkanı: Alınmış seçim tarihi kararı yok
YSK Başkanı Sadi Güven, "Seçim kararı alınmadan seçim tarihi belirlenemez. YSK'nın da şu an itibarıyla böyle bir kararı yok. Yani 1 Kasım diye bir seçim tarihi belirlenmesi söz konusu değil" dedi.
YSK Başkanı: Alınmış seçim tarihi kararı yok
20 Ağustos 2015 / 13:40 Güncelleme: 20 Ağustos 2015 / 13:56

YSK Başkanı Sadi Güven, birkaç tarihini içerenseçim takvimi taslaklarından birisini siyasi partilere gönderdiğini belirterek, " Seçim kararı alınmadanseçim tarihini belirlemek mümkün değil. YSK'nın da şu an itibarıyla böyle bir kararı yok. Yani 1 Kasım diye bir seçim tarihi belirlenmesi söz konusu değil" dedi.

Güven, "Kurulumuz mevsim şartlarını da göz önüne alarak seçimlerin düzen içinde yürütülebilmesi için hangi tarihte seçimin yapılmasının doğru olacağını, siyasi partilerin de görüşleri geldikten sonra belirleyecek. Bu 1 Kasım olur, 8 Kasım olur, 25 Ekim olur, şu an ne olur bilemem." şeklinde konuştu.

Seçim kararı alınması halinde 60 gün içinde seçimin yapılması mümkün olabileceğini belirten Güven, "Taslak üzerinden Kurulda temsilcisi bulunan AK Parti, CHP, MHP ve HDP'nin görüşleri alınmak suretiyle bir tarih belirleyeceğiz." ifadelerini kullandı.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler