YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
YPG, Rusların desteğiyle Fırat'ın batısına yükleniyor!
Rus hava kuvvetlerinin desteğindeki YPG, Fırat'ın batısında ilerlemeye çalışıyor.
YPG, Rusların desteğiyle Fırat'ın batısına yükleniyor!
28 Kasım 2015 / 08:00 Güncelleme: 28 Kasım 2015 / 08:37

Rus savaş uçaklarının, YPG güçlerinin Fırat'ın batısında ilerleme çabalarıyla eş zamanlı olarak DAEŞ'in kontrolünde bulunan Fırat'ın batısındaki Halep kırsalında yer alan bazı bölgelere hava saldırıları düzenlediği bildirildi.  

AA muhabirine konuşan yerel kaynaklar, YPG'nin Rus savaş uçaklarının desteğiyle Fırat'ın batısında bulunan Cerablus kentine ilerlemeye çalıştığını belirtti. DAEŞ ve YPG güçleri arasında, YPG'nin kontrolünde bulunan Zor Magar köyünün batısında, Fırat nehrinin iki tarafında şiddetli çatışmaların devam ettiği kaydedildi.

Bombalanan bölgelerin Cerablus ve Cerablus ile Munbic arasında bulunan üç köy olduğu, söz konusu bombardımanlarda 3 kişinin öldüğü, onlarca kişinin ise yaralandığı aktarıldı. 

Söz konusu kaynaklar ayrıca, Rus bombardımanlarının Munbic ve El-Bab'ı da kapsadığını, 15 hava saldırısının düzenlendiği iki gündür devam eden bombardımanlardaki kayıplara ilişkin ise bilgi alınamadığını ifade etti.

rs1-535.jpg

Azez'de de sivilleri vurdular

Rus uçakları bugün Halep'in Azez ilçesi yakınlarındaki bir yerleşim birimini bombalamış, saldırıda ilk belirlemelere göre aralarında çocukların da bulunduğu 7 kişinin yaşamını yitirdiği, çok sayıda yaralının da olduğu bildirilmişti.

Rus savaş uçaklarının, PYD'nin Afrin-Kobani'yi birleştirmek için Azez'i ele geçirme çabalarına havadan destek verdiği belirtiliyor.

p1-002.jpg

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler