YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
YouTube'a erişim durduruldu
TİB, çok gizli Suriye görüşmesinin sızmasının ardından erişimi durdurdu.
YouTube'a erişim durduruldu
27 Mart 2014 / 17:10 Güncelleme: 27 Mart 2014 / 17:27

, çok gizli Suriye görüşmesinin sızmasının ardından erişimi durdurdu.Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada Youtube'a servis edilen görüşmenin casusluk faaliyeti ve ağır bir suç olduğu belirtildi.

Dışişleri Bakanlığı’ndan "dinleme" açıklaması

Dışişleri Bakanlığı tarafından güvenlik toplantısının illegal dinlenmesi ile ilgili açıklama yapıldı.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, "Dışişleri Bakanı makamı gibi devletin en hassas güvenlik konularının ele alındığı bir mekanda gerçekleştirilen çok gizli mahiyetteki böyle bir toplantının izlenerek, görüşmelerin kamuoyuna servis edilmesi Türkiye’nin ulusal güvenliğine yönelik alçakça bir saldırı, bir casusluk faaliyeti ve son derece ağır bir suçtur. Bu olay, ülkemizin karşı karşıya bulunduğu siber ve elektronik saldırı tehditlerinin boyutunu gözler önüne sermektedir. Bunu yapan ihanet şebekeleri devletimizin ve milletimizin düşmanlarıdır" denildi.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, "Genel olarak Suriye’deki çatışmaların ülkemiz için yarattığı risk ve tehditlerin değerlendirilmesi, bu tehditler karşısında alınabilecek tedbirlerin görüşülmesi, bu bağlamda da Suriye içinde yer alan vatan toprağı Süleyman Şah Saygı Karakolu’na yönelik tehditlerin ele alınması amacıyla ulusal güvenliğimizle ilgili konularda birinci derecede yetkili olan devlet görevlilerimizin katılımıyla gerçekleştirilen bir kriz yönetimi toplantısının ses kayıtlarının bugün (27 Mart) internet üzerinden sosyal medya aracılığıyla bazı bölümleri tahrif edilerek yayınlandığı görülmüştür. Bir takım terör unsurlarının tehdidi altındaki bir vatan toprağını gerektiğinde savunmak amacıyla ilgili kurumlar arasında değerlendirmeler yapılması, devletin asli görevleri arasında olan doğal bir uygulamadır. Sözkonusu toplantıda Türkiye’nin herhangi bir saldırı karşısında Süleyman Şah Saygı Karakolu’nu savunma yönündeki iradesinin tam olduğu ve Süleyman Şah Saygı Karakolu’nun ve orada görevli personelimizin korunmasını ve emniyetini teminen ihtiyaç duyulduğunda gereken adımların kararlılıkla atılacağı teyit edilmiştir.

Dışişleri Bakanı makamı gibi devletin en hassas güvenlik konularının ele alındığı bir mekanda gerçekleştirilen çok gizli mahiyetteki böyle bir toplantının izlenerek, görüşmelerin kamuoyuna servis edilmesi Türkiye’nin ulusal güvenliğine yönelik alçakça bir saldırı, bir casusluk faaliyeti ve son derece ağır bir suçtur.

Bu olay, ülkemizin karşı karşıya bulunduğu siber ve elektronik saldırı tehditlerinin boyutunu gözler önüne sermektedir. Bunu yapan ihanet şebekeleri devletimizin ve milletimizin düşmanlarıdır. Devletimizin ve milletimizin güvenliğine yönelik bu saldırının faillerinin en kısa zamanda tespit edilerek ortaya çıkartılmaları ve adalete teslim edilerek yasalar çerçevesinde hak ettikleri en ağır cezaya çarptırılmaları sağlanacak; Türkiye Cumhuriyeti’ni hedef alan bu haince saldırı mutlaka akamete uğratılacaktır" denildi.

*
 // ANTİ PARALEL
Aylak takımı geziciler paralelciler hemen mahkeme koşun dilekçe verin...
27 Mart 2014 Perşembe 17:11
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler