YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Youtube ne zaman açılacak?
Youtube ne zaman açılacak?
27 Mayıs 2010 13:10
Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'a, katıldığı İnternet Zirvesi'nde erişim yasağı bulunan sosyal paylaşım sitesi Youtube'un ne zaman açılacağı soruldu. Arınç ayrıca kendisine ait Facebook ya da twitter üyeliğinin olmadığını sözlerine ekledi.

Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, sosyal paylaşım sitesi youtube yönelik yasağın hükümetle bir ilgisi olmadığını belirterek, "Mahkemenin kararı kalktığı anda erişim sağlanabilecek" dedi. Arınç, basın mensuplarının soruları üzerine, twitter veya facebook'ta üyeliği bulunmadığını söyledi. 

Katıldığı İnternet Zirvesi'nin ardından basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Bülent Arınç, sosyal paylaşım sitesi youtube.com'un ne zaman açılacağı yönündeki soru üzerine, "Mahkemenin kararı kalktığı anda erişim sağlanabilecek" dedi. Youtube'un 2 yıldır Türkiye'de yasaklı olduğunu belirten Arınç, "Atatürk ile ilgili bir kanun var, o kanuna aykırı yayın yapıyor düşüncesiyle kapatılmış durumda. Şu ana kadar da erişimin yasaklı olduğunu biliyorum. Bu yargı kararıdır. 2 seneden beri dünyanın her yerinden izlenebilen bu sitenin Türkiye'deki erişimine girmek mümkün olmuyor" diye konuştu. Arınç, kararın hükümetle bir ilgisi bulunmadığını ve siyasi bir karar olmadığını söyledi. Hükümetin, hiçbir site hakkında şikayette ve suç duyurusunda bulunmadığının altını çizen Arınç, "Şikayet edenler var. Yargı bu konuda karar veriyor ve bu karar uygulanıyor. İnternet özgür bir alan ama temel haklar, kişilik hakları, özel dünyamızla ilgili ve henüz yasalara göre de suç teşkil ettiği bilinen bazı konularda iletişim başkanlığınca yasak kararı istenmiş olabilir. Bunun takibi yapılabilecektir. Mahkemenin kararı kalktığı anda erişim sağlanabilecek" ifadelerini kullandı. 

Basın mensuplarının soruları üzerine, twitter veya facebook  kullanmadığını da belirten Arınç, "Ne facebook ne de twitter'de üyeliğim yok. Beni arayanlar bulentarinc.com.tr de bulabilir" açıklamasında bulundu.
İHA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler