YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yorum yapmak yanlış olur
Dün Uludere'de ölen 34 kişi ile ilgili Heron görüntüleri izlenmişti. Ardı ardına bir çok açıklama da gelmişti. Komisyonu Başkanı Üstün, ''Resmin tamamını görmeden bir yorum yapmak erken olur'' dedi...
Yorum yapmak yanlış olur
16 Şubat 2012 / 14:53 Güncelleme: 16 Şubat 2012 / 14:56

TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Başkanı Ayhan Sefer Üstün, Uludere'deki olaya ilişkin ''Heron' görüntüleri üzerinden devam eden tartışmayı değerlendirirken,  ''Resmin tamamını görmeden bir yorum yapmak erken olur'' dedi.

Üstün, TBMM'de gazetecilerin insansız hava aracı ''Heron'' görüntülerine ilişkin sorularını yanıtladı.

Görüntüleri komisyon üyelerinin tümümün izlediğine dikkati çeken Üstün, ''Sadece birkaç arkadaşımızın, 'ben şöyle bir kanaate vardım' demesi komisyonu bağlamaz. Biraz sanki bu değerlendirmeler maçın sonucunu bilen birinin yaptığı değerlendirmelere benziyor. Dolayısıyla, resmin tamamını görmeden bir yorum yapmak erken olur. Çok dikkatli yürüttüğümüz bu incelemeyi de baltalar. Bu yorumları, erken yapılmış yorumlar olarak değerlendiriyorum'' diye konuştu.

Raporun ne zaman tamamlanacağına ilişkin bir soru üzerine Üstün, raporu 1,5-2 ay içerisinde tamamlamak istediklerini söyledi. Üstün, ''Ancak her pencere yeni bir pencereyi açıyor. Dolayısıyla, bunlar zaman alıyor. Şu anda kurumlara yazdığımız yazılar, bunları bekliyoruz. Onlar geldikten sonra yeni değerlendirmeler yapacağız'' dedi.  (AA)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler