YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Yolsuzlukların hortumunu kesip..."
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, “Yolsuzlukların hortumunu kesip, vatandaşın cebine bağladık. Bizim farkımız bu. Onlar ,faiz lobisi ve sermaye çevrelerinin cebine bağlıyorlardı” dedi.
"Yolsuzlukların hortumunu kesip..."
22 Eylül 2013 / 18:24 Güncelleme: 22 Eylül 2013 / 18:26

Toplu açılış  törenleri için Malatya’ya dün gelen ve geceyi  Malatya’da geçiren Başbakan Recep Tayyip Erdoğan,  bugün ikinci ilçe durağı  Malatya’nın Doğanşehir ilçesi oldu.

Burada da, toplu açılış  törenine katılan  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Doğanşehir ilçesinde de halka hitap etti.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, konuşmasında, “Elinde bıçakla, molotof kokteyli ile değil, elinde bilgisayar ile dolaşan , milli değerlere saygılı gençlik yetiştiriyoruz. Tüm illere üniversite  kurduk. Her biri birbirleri ile rekabet haline geldiler.Meslek liselerine engel getirdiler. Biz kat sayı engelini kaldırdık. Üniversite imtihanı açıyorsun, niye meslek liselilerin önünü kesiyorsun. Sabrettik ve 4+4+4 eğitim sistemini çıkardık. Şimdi tüm meslek liseleri eşit. Katsayısı eşitliği getirdik. Üniversite sınavında başarılı olan istediği üniversiteye girsin. Gençlik arasındaki ayrımı kaldırdık.” diye konuştu.

Yeni bir rekabet daha başladı. Okullarımızda fiziki şartlar her geçen gün daha iyiye gittiğini belirten Başbakan Erdoğan; “Biz 100 kişilik, 70 kişilik dersliklerde eğitim gördük. Biz kitap bulamazdık, ağabeylerimizden teksir notlarını almak isterdik, onlar teksir notunu, saman kağıdını rulo halindeki  notları dahi okuyamazdık. Biz öyle okuduk. Biz yavrularımıza kuşe kağıtta lüks baskılarla kitaplarla  yetiştireceğiz dedik. Sıralarına kitaplarını koyduk. Yurtlarımız gayet lüks şekilde yapılıyor. Üniversitelerimizde burs 280 liraya çıkardık, 200 lira da beslenme yardımı veriyoruz, etti 480 lira.  Siz bize emanet verdiniz, biz de bu emanetin hakkını yerine getiriyoruz.Çünkü yolsuzlukların hortumun kesip, vatandaşın cebine bağladık. Bizim farkımız bu. Onlar ,faiz lobisi ve sermaye çevrelerinin cebine bağlıyorlardı” ifadelerini kullandı.” şeklinde konuştu.

Başbakan Erdoğan konuşmasını şöyle sürdürdü ; “Sağlıkta ne çileler çektik. Bir ana muhalefet genel başkanı var. Genel müdürdü. SSK kuyruklarını hatırlıyorsunuz değil mi? Hastanelerin kapılarında neler çektik. İlaç kuyrukları vardı, şimdi istediğin eczaneden ilacını alıyorsun. İstediğin hastaneye yatıyorsun. Bütün yollar açıldı” diyen Erdoğan, CHP Genel başkanı Kılıçdaroğlu’na da çatarak, “Bir genel müdürlüğü yönetemeyen şahıs, bir partinin genel başkanı olmuş. Nasıl olmuş.

Bir CD ile olmuş. CD olmasaydı  genel başkan olamayacaktı.Şimdi hala bir şeyler bekliyor. Olacağı da yok. Halkım, SSK’yı batıran bir insana, bu ülkede böyle bir emaneti teslim etiniz” şeklinde konuştu. Malatya’nın büyük şehir olmasının avantajlarından da söz eden Erdoğan, daha sonra şunları söyledi: “Doğanşehir’de belediyecilik yeniden emin ellere geçecek inşallah. Malatya’yı büyük şehir yaptık.  Bu kardeşiniz damdan düşerek geldi.

İstanbul’un belediye başkanlığı yaptı. Büyük şehirler yasasını çıkardıysak, oradaki eksikleri bilerek adımları attık. Doğanşehir ilçe belediyesi bütün planları yapamayacak. Bin’lik burası, 5 bin’lik ve 25 bin’lik planı büyük şehir yapacak. İmar bütünlüğü olacak. 30 Mart  yerel seçimiyle yeni dönem başlayacak. Merkezi yönetimin daha da artıracağı dönem olacak. Doğanşehirli kardeşlerim. Kapı kapı dolaşmamız lazım. Bu hizmetler. 6 değil, 16, 26 olacak.Ulaşım, enerji, tarımda da gelişmeler oldu. Göreve geldiğimizde,  6 bin 100 kilometre bölünmüş yol vardı, şimdi 16 bin kilometre yol ilave ettik. 79 senede 6 bin kilometre, 11 yılda 16 bin kilometre. Bu artarak devam edecek”

Başbakan’ın mitinginde bakanlar olarak, Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Ulaştırma Denizcilik  ve  Haberleşme Bakanı Binalı Yıldırım, Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz da yer aldı ve toplu açılış kurdelesini   milletvekilleri ve diğer yetkililerle birlikte kestiler.

 

İHA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler