YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Yolların kralı olmaz, yolların kuralı olur"
"Yolların kralı olmaz, yolların kuralı olur"
12 Ekim 2013 12:58
Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, Kurban Bayramı öncesi sürücülere uyarılarda bulunarak “Yolların kralı olmaz, yolların kuralı olur” dedi.

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, Gümüşhane’nin Kelkit ilçesi Çambaşı köyünde Turkcell Mobil Haberleşme Altyapısının Kurulması açılış töreni için hava yolu ile Erzincan’a geldi.

Burada gazetecilere açıklama yapan Bakan Yıldırım, bayram tatili süresince 9 gün boyunca otoyollar ile köprülerin ücretsiz olacağını söyledi. Trafiğin yoğun olacağını anlatan Yıldırım, "Bu yoğun trafikte herhangi bir olumsuzluk yaşansın istemiyoruz.

Vatandaşlarımız hız yapmasın. Kurallara uyun, yorgun yola çıkmayın, her türlü tedbirinizi alın. Çünkü yolların kuralı var, yolların kralı yok. Yolların kralı olmaya heveslenirseniz güzel seyahatiniz eziyete, acıya dönüşebilir." diye konuştu.

Bakan Yıldırım, açıklamasının ardından Gümüşhane’nin Kelkit ilçesi Çambaşı köyünde düzenlenecek olan programa katılmak üzere helikopter ile Erzincan’dan ayrıldı.

 

CİHAN

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler