YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yolcu uçağı pistten çıktı
Bakü'den İstanbul'a gelen Azerbaycan Havayollarına ait 126 yolcusu bulunan uçak pistten çıkarak toprak zemine saplantı. Olay yerine sevk edilen kurtarma ekipleri tüm yolcuları sorunsuz bir şekilde tahliye etti.
Yolcu uçağı pistten çıktı
12 Ağustos 2010 / 11:45 Güncelleme: 12 Ağustos 2010 / 13:10

Bakü'den İstanbul'a gelen Azerbaycan Havayolları'na ait yolcu uçağı, Atatürk Havalimanı yeni pistinine inişi esnasında pistten  çıktı.

Ön tarafı toprak zemine saplanan uçağın kurtarılması için olay yerine itfaiye ve kurtarma ekipleri sevk edildi.
 Kısa olduğu gerekçesiyle uçakların sürekli çıktığı ve bu yüzden 'sabıkalı pist' olarak adlandırılan pist, Ataköy istikametine doğru 300 metre uzatıldıktan sonra geçtiğimiz günlerde hizmete açılmıştı.

126 YOLCU SORUNSUZ TAHLİYE EDİLDİ.

Bakü'den İstanbul'a gelen ve Atatürk Havalimanı'na inişi esnasında pistten çıkan Azerbaycan Havayolları'na ait Airbus 319 tipi uçakta 7 mürettebatla birlikte 126 kişi olduğu öğrenildi. 2'sinin bebek olduğu belirtilen yolcular, sorunsuz bir şekilde uçaktan tahliye edildi.

Bakü'den İstanbul'a gelen Azerbaycan Havayolları'na ait yolcu uçağı, Atatürk Havalimanı yeni pistinden çıktı. Ön tarafı toprak zemine saplanan uçağın kurtarılması için olay yerindeki çalışmalar devam ediyor.

Cihan

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler