YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
YÖK'ün B planı hazır...
Özcan, Danıştayın kararının ardından 'B, C, D ve E'ye kadar planları olduğunu'' belirterek, ''Bunu baştan biliyorduk, her şeye hazırlandık'' dedi.
YÖK'ün B planı hazır...
11 Aralık 2009 / 10:24 Güncelleme: 11 Aralık 2009 / 10:37

YÖK Başkanı Prof. Dr. Yusuf Ziya Özcan, Danıştayın katsayı kararının ardından ''B, C, D ve E'ye kadar planları olduğunu'' belirterek, ''Bunu baştan biliyorduk, her şeye hazırlandık'' dedi.

Prof. Dr. Özcan, Hacettepe Üniversitesi Beytepe Kampüsü'ndeki sosyal tesislerde düzenlediği basın toplantısında, görevinin ikinci yılına ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Özcan, Danıştayın, katsayı kararının yürütmesini durdurmasının ardından bütün olasılıkları dikkate aldıklarını belirtti. Özcan, ''B planımız var, C planımız var, D ve E'ye kadar planlarımız var. Bunu baştan biliyorduk. Her şeye hazırlandık'' dedi.

Konuyla ilgili son kararın, 17 Aralıkta yapılacak YÖK Genel Kurulunda alınacağını bildiren Özcan, ayrıntılı açıklamanın da o tarihte yapılacağını kaydetti.

Özcan, ''planlarına, sınav sisteminin de dahil olup olmadığının'' sorulması üzerine, sınav sisteminin ana hatlarıyla aynı kalacağını, sınav tarihlerinin de değişmeyeceğini bildirdi.

saçmalık
 // yelda
ya nedir bu böyle..puzzle gibi yap-boz yap-boz olmadı bida baştan kobay mıyız biz yaa hergün takip etmekten stresten kendimizi veremiyoruz derslere yazıklar olsun yani böyle ülkede böyle adamlar Atatürk'ün kemiklerini sızlatıyorsunuz !!...
13 Aralık 2009 18:32
akıl sır ermez
 // Yasemin
bizi kukla gibi yönlendirmelerinden bıktık, sürekli sistem değiştirme dengesizliğinden vazgeçin, yok b planı ne c planı ne d planı ne diye... sürekli takip edip derse merse aklımızı veremiyoruz, hazır olan bişe için bekletmeye ne lüzum var yaa. ayrıcana çözüm diye aobp katkısını düşerme önerisi de yüksek puanlı öğrencilere bi ayıp....
12 Aralık 2009 14:47
bu işler fani işler
 // ugur
düzliselere değil meslekliseleri lehine katsayı düzenlenerek danıştaya cevap vermeliler.muhendislerin büyük çoğunluğu eğitim sisteminin yanlışlığı nedeniyle senelerce ara elemanan olmaktan kurtulamıyor.bir mühendisin mühendis olabilmesi için meslek lisesi temel eğitimini alıp ve ona görede üniversitelerinde müfredat düzenlemesi yapılması şarttır.şimdiki sistemin yetirtirdiği mühendisler kusura bakmasınlar ama hep ara eleman seviyesindeler....
11 Aralık 2009 14:36
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler