YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
YÖK'ten rahatlatan açıklama
YÖK üyesi Prof. Dr. Muhittin Şimşek Danıştay'ın durdurma kararının ardından ne gibi bir yöntem izleneceğine yönelik sorular üzerine, YÖK'ün, ''öğrencilerin mağdur olmayacağı şekilde bu problemi çözeceğini'' söyledi.
YÖK'ten rahatlatan açıklama
09 Şubat 2010 / 13:46 Güncelleme: 09 Şubat 2010 / 13:52

YÖK Üyesi Prof. Dr. Muhittin Şimşek, Danıştayın, YÖK'ün ''farklı katsayı'' uygulanması ile ilgili kararının yürütmesini durdurmasının ardından bugün YÖK Başkanı Prof. Dr. Yusuf Ziya Özcan'ın başkanlığında yürütme kurulu üyelerinin toplantı yapacağını bildirdi.

Şimşek, YÖK'te gazetecilerin, Danıştayın, ''farklı katsayı'' uygulamasına yönelik kararın yürütmesini durdurmasının ardından ne gibi bir yöntem izleneceğine yönelik soruları üzerine, YÖK'ün, ''öğrencilerin mağdur olmayacağı şekilde bu problemi çözeceğini'' söyledi.

Muhittin Şimşek, ''Bizim bireysel seçimimiz önemli değil. Biz kurullarımızı toplarız, kurullarımızda istişaremizi yaparız ve bu istişare sonucunda karar alırız'' dedi.

Bir gazetecinin, ''Danıştay kararına itiraz edilecek mi?'' sorusu üzerine, ''Bu konuda hiçbir şey bilmiyorum. Bugün bir toplantı yapacağız. Yürütme kurulu üyesi arkadaşlarla kendi aramızda toplanacağız. Tabii başkan da gelecek. İstişaremizi yaparız. Zaten 18 Şubatta da genel kurul toplantısı var'' dedi.

Genel kurul toplantı tarihinin öne alınıp alınmayacağı sorusu üzerine Şimşek, bu konuda da henüz bir netlik olmadığını ifade etti.

Bir başka gazetecinin, ''Eğer bir karar alınırsa 18 Şubattaki toplantı sonrasında mı açıklanacak?'' sorusuna Şimşek, ''Tabii. Çünkü o genel kurulun kararıdır. Biz bunu genel kurul kararı olarak alırız ve açıklarız. Doğrusu budur'' yanıtını verdi.

A.A.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler