YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
YÖK'ten rahatlatan açıklama
YÖK'ten rahatlatan açıklama
26 Kasım 2009 16:38
Danıştay 8. Dairesi'nin, YÖK'ün üniversiteye girişte katsayı farkını kaldıran kararının yürütmesini durdurması üzerine YÖK'ten bir açıklama geldi.

 YÖK, yaptığı açıklamada, "Danıştay'ın 21.07.2009 gün ve 1266 sayılı kararının bazı maddelerinin yürütmesinin durdurulmasına ile kamuoyunda endişelere yol açtığını belirterek, Yükseköğretim Kurulu'na resmi yollardan bugün (26 Kasım 2009) ulaşan karara ilişkin olarak Başkanlığımızın şu ana kadar herhangi bir tasarrufu olmamıştır. Karara itiraz için Başkanlığımıza tanınan süre bayramın son gününü takip eden Salı (1 Aralık 2009) günü son bulmaktadır." bilgilerine yer verdi.

Alternatif çözümlerden birisi uygulanacak

YÖK'ün açıklaması şöyle: "Başkanlığımız karara itiraz edecektir. İtirazı takiben Danıştay tarafından alınacak karara göre Başkanlığımız ÖSS sisteminde daha önceden hazırladığı alternatif çözümlerden birisini kullanacaktır. Sonunda verilecek karar önümüzdeki yıl ÖSS sınavına girecek olan 1 milyonu aşkın öğrencimizin herhangi bir zarar görmesini engelleyecek bir karar olacaktır. Bu nedenle, sınava girecek olan öğrencilerimizin ve ailelerinin paniğe kapılmamaları, başka hiçbir şey düşünmeden çalışmalarına devam etmeleri ve Yükseköğretim Kurulu'nun alacağı, onların her biri için en iyisini yapmaya yönelik kararını beklemeleri uygun olacaktır. Bu vesile ile bütün öğrencilerimizin ve ailelerinin Kurban Bayramlarını kutlar esenlikler dileriz."
 

ooyyyyy=)))
 // IŞIN
biz kukla olarak karışmıyoruz siz ne karar alırsanız biz o pozisyona geçeriz,asıl siz panik yapmayın=)))...
27 Kasım 2009 15:29
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler