YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
YÖK'ten askerlik hamlesi
YÖK'ten askerlik hamlesi
08 Mayıs 2010 08:00
YÖK Başkanı Prof. Dr. Yusuf Ziya Özcan, akademisyenlerin askerlik hizmetleriyle ilgili yeni bir çalışma başlatmayı istediklerini söyledi.

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Yusuf Ziya Özcan, akademisyenlerin askerlik hizmetleriyle ilgili yeni bir çalışma başlatmayı istediklerini söyledi. Eskiden öğretmenlerin belirli eğitimi aldıktan sonra askerlik dönemlerinde de bulunduğu okulda öğretmenlik yaparak askerlik hizmeti verdiklerini hatırlatan Özcan, ''Akademisyenlerin askerlik hizmeti verirken sadece bulunduğu bölgede değil, ihtiyaç duyulan yere giderek eğitim vermesi şartıyla askerlik hizmetini tamamlaması konusunda yeni bir çalışma başlatmayı düşünüyoruz" dedi.

ŞEHİRLER BELİRLENMELİ

Öğretim üyesi ihtiyacı olan pek çok üniversitenin bulunduğuna dikkat çeken YÖK Başkanı Özcan, "Örneğin Ankara, İstanbul, İzmir gibi öğretim üyelerinin fazla olduğu şehirlerden az olan başka şehirlere versek ve askerlik hizmetlerini bu bölgelerde yapsalar ülke için faydalı olur.Konuyla ilgili şu anda sadece konuşuyoruz. İnceleme yapıp Genelkurmay’la da görüşüp gerekli bilgileri öğrendikten sonra belki böyle bir çalışma yapılabilir'' şeklinde konuştu. (Bugün)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler