YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
YÖK'e 2. 28 Şubat baskını
YÖK'e 2. 28 Şubat baskını
29 Şubat 2012 08:48
28 Şubat soruşturması kapsamında dün YÖK'e baskın yaptı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen 28 Şubat soruşturması kapsamında geçen hafta YÖK’te 7 saat inceleme yapan savcılık ve Emniyet görevlileri YÖK’ün eski Başkanı Kemal Gürüz döneminde yapılan tüm yazışmalarla birlikte 20 bin sayfa evraka el konmuştu. Dün yeniden YÖK’e giden savcılık ekipleri önce YÖK ile aynı binayı kullanan ÜAK binasına girdi. Buradaki bilgisayarlarda inceleme yapan ekip daha sonra YÖK Bilgi İşlem Dairesi’ne giderek burada incelemelerini ve el koyma işlemini sürdürdü. İlk baskında “Toplumsa Faaliyetler Birimi”ndeki belgelere el koyan savcılık dün de çok sayıda bilgisayar hard diskini kopyaladı ve bazı belgelere el koydu. Genel Sekreterlik’te de inceleme yapıldığı öğrenildi.

Gürüz’ün 6 Aralık 1995 ile 5 Aralık 2003 arasında görev yaptığı döneme ilişkin MGK yazışmalarına da el konulduğu bildirildi. Öğretim üyeleri ile ilgili çok sayıda ihbar mektubu ve fişleme belgesinin yanısıra “gizli” ibareli ve özel bölümde tutulan çok sayıda belgenin de kopyası ilk baskında alınmıştı. El konular belgeler arasında 14 Temmuz 1998 tarihli dönemin Genelkurmay 2. Başkanı Çevik Bir’in YÖK Başkanlığı’na yazdığı yazı da yer almıştı.

28 Şubat suçluları ne olacak?
 // Tora
Bir sürü insanımıza işkence yapanlar elleri kollarını sallıyarak dolaşıyorlar. Bunların yargılanıp cezalandırılması gerekmez mi? Suçlu ile suçsuz arasındaki fark nerede kaldı o zaman? Bazı sanatçılar da işin ucu kendilerine dokunacak diye ağızlarıyla birilerini göreve çağırıyorlar bu mesajlar kimlere gidiyor? Anlamamak için aşırı uykulu olmak lazım. Eğer aklınız varsa bu cuntacı ve tayfası derhal gerektiği gibi yargılanıp dışarıda kalanlar da içer...
29 Şubat 2012 20:21
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler