YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yok daha neler!
PKK liderlerinden Murat Karayılan, "hızlı karar alabilmemiz açısından ihtiyaç olursa neden bizden de bir grup İmralı’ya gitmesin ki?" dedi.
Yok daha neler!
12 Nisan 2013 / 10:58 Güncelleme: 12 Nisan 2013 / 11:06

PKK yöneticilerinden Murat Karayılan, basın mensuplarına bazı açıklamalarda bulundu. Çözüm Süreci'nin yavaş işlediğini söyleyen Karayılan, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Biz hareket olarak sorunu aşmak ve süreci ilerletmek istiyoruz. Akil İnsanlar Komisyonu yetersiz de olsa kuruldu. Meclis Komisyonu için başvuru oldu. Bunu hareket olarak tartışacağız. Biz, süreci tıkatma değil geliştirme yanlısıyız. Ancak Öcalan'la irtibata geçmemiz 15-20 gün sürüyor. Öcalan'ın yanına gitmek için heyet Adalet Bakanlığı’na başvuruyor, Bakanlık ise Başbakanlığa gidiyor. Oradan izin çıkarsa heyet Öcalan'ın yanına gidiyor. Ardından bize geliyor. Biz ise gelen mesajlar üzerine fikirlerimizi belirtmek istediğimiz zaman, heyet tekrardan Adalet Bakanlığı’na başvuruyor ve o da yine Başbakanlığa gidiyor. Bu da sürecin çok yavaş işlemesine neden oluyor. Çözüm sürecinde Güney Afrika örneği gibi bir tarz olmalı. Öcalan tecrit altında olduğu sürece sağlıklı iletişim gelişmiyor. Mandela örneği gibi olursa hızlı karar alınabilir. Daha hızlı olunmalı. Hızlı karar alabilmemiz açısından ihtiyaç olursa neden bizden de bir grup İmralı’ya gitmesin ki?”

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler