YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
YÖK Başkanının katsayı formülü
YÖK Başkanının katsayı formülü
19 Şubat 2010 09:53
YÖK Başkanı Prof. Dr. Yusuf Ziya Özcan, Danıştayın YÖK'ün farklı katsayı kararını durdurmasının ardından yaptıkları ön çalışma hakkında bilgi verdi...

YÖK Başkanı Prof. Dr. Yusuf Ziya Özcan, Danıştayın YÖK'ün farklı katsayı kararını durdurmasının ardından yaptıkları ön çalışma hakkında bilgi verirken ''Alanları değiştirmeyeceğiz, sistemin hesaplamasını değiştirmeye çalışıyoruz. Alanında giderse mesela 10 puan, gitmezse 0. Burada toplama işlemi yapıyorsunuz, çarpma işlemi yok'' dedi.

Gazikent Üniversitesinin davetlisi olarak Gaziantep'te bulunan YÖK Başkanı Prof. Dr. Özcan, Danıştayın YÖK'ün itirazını reddetmesine ilişkin gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Yaptıkları ön çalışmanın daha basit bir sistem olacağını belirten Özcan, ''Ağırlıklı ortaöğretim başarı puanı budur. Alanındaysa şu kadar ek puan alıyor, test puanları da şudur. Toplarsanız öğrencinin puanı çıkar'' dedi.

Bir gazetecinin ''Farklı katsayı mı? Tek katsayı mı olacak?'' sorusu üzerine Özcan, ''Alanında gidene bir şey eklenecek, gitmeyene eklenmeyecek. Daha basite indirgenecek'' diye konuştu.

Özcan, ''Alanları değiştirmeyeceğiz. Sistemin hesaplamasını değiştirmeye çalışıyoruz. Alanında giderse mesela 10 puan, gitmezse 0. Burada toplama işlemi yapıyorsunuz, çarpma işlemi yok'' dedi.

A.A.

Sayın Özcan:Biz namus ve şeref yeminimizi korumakla yüküklüyüz desin.
 // ibrahim çelikoğlu
Yeminle görevliler devlet çalışanlarıdır.Anayasa iyi veya kötü,eldekini uygulamakla yükümlüdürler.Anayasa dışında bir duruma boyun eğip işlerini yerine getirmezlerse suç işlerler.Madem
danıştay kabul etmedi;Bizde doğru olanı yapar kat sayısını hesaplamayız desin veya demesin,katsayısız hesap yaparak çocukları yerleştirsin.Gitsin danıştay uğraşsın.O çocukları tutuklatırırmı?AHİM ne der.Ne yaparlarsa yapsınlar.Burası muz devleti değildir.Olamaz......
19 Şubat 2010 16:17
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler