YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
YÖK Başkanı'ndan flaş açıklama
YÖK Başkanı Özcan 'Kıyafet özgürlüğü için mevcut maddeler yeterli , anayasa değişikliğine gerek yok. Herhangi bir kıyafetten dolayı dersten çıkarılmalara karşıyız' dedi.
YÖK Başkanı'ndan flaş açıklama
05 Ekim 2010 / 11:07 Güncelleme: 05 Ekim 2010 / 14:40

YÖK Başkanı Prof. Dr. Yusuf Ziya Özcan, ''Biz kıyafeti ne olursa olsun insanların sınıftan atılmasına karşıyız, artık atılmayacak'' dedi.

Özcan, Turgut Özal Üniversitesi'nin 2010-2011 Eğitim Öğretim yılı açılış töreni öncesi gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Prof. Dr. Yusuf Ziya Özcan, bir gazetecinin sorusu üzerine, İstanbul Üniversitesi'ndeki olayın şapka giyen bir öğrenci ile ilgili olduğunu belirtti.

YÖK Başkanı Özcan, şunları söyledi:

''Biz kıyafeti ne olursa olsun insanların sınıftan atılmasına karşıyız, artık atılmayacak. Gerekli olursa diğer üniversitelere de yazı yazarız. Anayasa değişikliğine gerek yok, 2547 Sayılı Kanunun 17. maddesi bu konuda yeterli ve mevzuata uygun süreç takip edilecek. Tutanak tutulup öğrenciye imzalatılacak. Sonrasını idare takip edecek. Siyaset olarak ortak zemin bulunursa mesele neden hallolmasın.''

Başörtüsü sorunu ile ilgili Özcan, ''Bu sorunu çözecek olan siyasi partilerimizdir. Onlar da bu meseleye gerçekten olumlu yaklaşıyor. Benim hiç beklemediğim yaklaşımlar oldu. Çok güzel bir noktadayız. İnşallah çok yakın zamanda çözüleceğini ümit ediyorum'' diye konuştu...

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler