YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yoğun kar yağışı özellikle doğu illerinde hayatı olumsuz etkiliyor
Yoğun kar yağışı özellikle doğu illerinde hayatı olumsuz etkiliyor
Yoğun kar yağışı özellikle doğu illerinde hayatı olumsuz etkiliyor
30 Aralık 2008 / 19:14 Güncelleme: 00 0000 / 00:00

Yoğun kar yağışı nedeniyle özellikel doğu ve kuzey bölgelerdeki bazı il ve ilçeler eğitime ara vermek zorunda kaldı. Yoğun kar yağışı nedeniyle yarın eğitime ara verilen iller:


GİRESUN


Giresun'da etkili olan kar yağışı nedeniyle merkez ve bazı ilçelerdeki köy ilköğretim okullarında eğitime yarın ara verilecek.


Valilik Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğünden alınan bilgiye göre, yörede iki gündür etkili olan yoğun kar yağışı nedeniyle merkez ile Keşap, Görele, Tirebolu ve Yağlıdere ilçelerindeki köy ilköğretim okulları yarın tatil edildi.


Çanakçı ve Eynesil ilçelerinde de taşımalı öğrenim gören öğrencilerin eğitimine yarın ara verilecek.


Ayrıca, il merkezinde kamu kurum ve kuruluşlarında görev yapan engelli personelin yarın izinli sayılacağı kaydedildi.


SAMSUN


Samsun'da bazı ilçelerde kar yağışı nedeniyle okullarda yarın eğitime ara verileceği bildirildi.


Edinilen bilgiye, bölgede devam eden olumsuz hava koşulları ve kar yağışı nedeniyle İl Hıfzıssıhha Kurulu kararıyla bazı ilçelerde eğitime ara verilmesi kararlaştırıldı.


Buna göre, Çarşamba ve Salıpazarı ilçe merkezleri ile bağlı köy okullarında, Bafra ve Havza ilçelerinde ise taşıma merkezi olan ilköğretim okulları ile köy okullarında eğitime yarın ara verilmesi kararlaştırıldı.


VAN


Kar yağışı sebebiyle Van'ın Çatak ve Bahçesaray ilçelerinde bugün, Gevaş ve Erciş ilçelerinde de yarın yatılı okullar dışındaki tüm okullar tatil edildi.


İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nden alınan bilgilere göre, kar yağışı sebebiyle bugün Çatak'ta lise ve Yatılı İlköğretim Bölge Okulu (YİBO) dışındaki diğer okullar, Bahçesaray ilçesinde ise YİBO dışındaki tüm okullar eğitime ara verdi.


Erciş ve Gevaş ilçelerinde ise yarın YİBO'lar dışındaki tüm okullar tatil edildi.


RİZE


Rize'de etkili kar yağışı nedeniyle ilköğretim ve liselerde eğitime yarın ara verilecek.


Rize Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, İl Hıfzıssıhha Kurulunun il genelinde kar yağışının devam etmesi dolayısıyla toplandığı belirtildi.


Kurulun, yarın il genelinde ilköğretim ve liselerde, dengi eğitim kurumlarında, dershaneler, rehabilitasyon merkezleri ve halk eğitim merkezlerinde eğitime ara verilmesini kararlaştırdığı bildirildi.


TRABZON


Trabzon Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, kurul tarafından il genelinde etkili olan kar yağışı nedeniyle ilçeler dahil, ilköğretim ve liselerde eğitime yarın ara verilmesinin kararlaştırıldığı kaydedildi.


KASTAMONU


Kastamonu'nun Küre ilçesinde de merkez dahil ilçeye bağlı 34 köydeki yatılı bölge okulları dışında kalan eğitim öğretim kurumlarında, kar yağışı nedeniyle yarın eğitime ara verildi.


SİİRT


Siirt Valisi Necati Şentürk, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, olumsuz hava koşulları nedeniyle Aydınlar ilçesine bağlı köylerde taşımalı eğitime 1 gün, Eruh, Pervari ve Şirvan ilçelerindeki bazı köy okullarının ise 2 gün tatil edildiğini bildirdi.


SİNOP


Sinop merkez ile bağlı köylerde kar yağışı nedeniyle ilköğretim okulları ve liselerde yarın eğitim öğretime ara verildi.


Edinilen bilgiye, bölgede devam eden olumsuz hava koşulları nedeniyle toplanan İl Hıfzıssıhha Kurulu mevcut durumu değerlendirdi.


Kurul, il merkezi ve bağlı köylerdeki ilköğretim okulları, liseler ile özel eğitim kurumlarında eğitime yarın ara verilmesini kararlaştırdı.


IĞDIR


Yoğun kar yağışı nedeniyle Iğdır'ın merkeze bağlı köyleri ile Aralık ve Karakoyunlu ilçelerinde eğitime ara verildi.


Iğdır Valiliğinden yapılan açıklamada, etkili kar yağışı nedeniyle Iğdır merkeze bağlı köyler, Aralık ve Karakoyunlu ilçeleri ile bu ilçeler ve Tuzluca ilçesine bağlı köylerde ilköğretim ve liselerde eğitime yarın ara verildiği belirtildi.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler