YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yoğun kar yağışı okulları tatil etti
Yoğun kar yağışı okulları tatil etti
Yoğun kar yağışı okulları tatil etti
26 Şubat 2009 / 18:52 Güncelleme: 00 0000 / 00:00

Yurdu etkisi altına alan kar yağışı nedeniyle bazı yerlerde ilk ve orta dereceli okullarda eğitim ve öğretime ara verildi.


KARAMAN'IN BAZI İLÇELERİNDE OKULLAR TATİL


Karaman'ın Sarıveliler, Ermenek ve Başyayla ilçelerinde yoğun kar yağışı nedeniyle okullarda yarın eğitime ara verildi.


Sarıveliler Kaymakamı Murat Karasu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kar kalınlığının ilçe merkezinde 35 santimetreyi, yüksek yerlerde ise 60 santimetreyi bulduğunu söyledi.


Karasu, halen devam eden kar yağışı nedeniyle Sarıveliler'de bugün öğleden sonra ve yarın, ilk ve orta dereceli okulları tatil etme kararı aldıklarını belirtti.


Öte yandan, Ermenek ve Başyayla ilçelerinde de ilk ve orta dereceli okulların yarın tatil edildiği bildirildi.


ANTALYA KORKUTELİ'NDE KAR TATİLİ


Antalya'nın Korkuteli ilçesinde yoğun kar yağışı nedeniyle ilk ve orta dereceli okullarda eğitime 1 gün ara verildi.


Korkuteli Kaymakamı İbrahim Sevimli, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ilçede etkili olan kar yağışı nedeniyle ilk ve orta dereceli okullarda yarın eğitime ara verildiğini kaydetti.


Kaymakam Sevimli, kar yağışı nedeniyle Korkuteli-Antalya ve Korkuteli-Fethiye kara yollarında trafiğin kontrollü olarak sağlandığını bildirdi.


İlçe merkezinde 20 santimetreye ulaşan kar nedeniyle bazı köy yollarının ulaşıma kapandığını belirten Sevimli, Köy Hizmetleri İl Müdürlüğü ile Özel İdare Müdürlüğü ekiplerinin köy yollarını açma çalışmalarına başladığını söyledi.


KÜTAHYA MERKEZİ VE İLÇELERDE TAŞIMALI SİSTEMLE HİZMET VERİLEN İLKÖĞRETİM OKULLARINDA YARIN EĞİTİME ARA VERİLDİ


Kütahya il merkezi ve ilçelerinde etkisini sürdüren kar yağışı ve tipi nedeniyle taşımalı sistemle hizmet verilen ilköğretim okullarında yarın eğitime ara verildi.


İl Milli Eğitim Müdürlüğünden verilen bilgiye göre, il genelinde dün gece saatlerinden itibaren etkili olan kar yağışı ve tipiden ulaşımda güçlük yaşanması nedeniyle il merkezi ve ilçelerde, taşımalı sistemle eğitim öğretim verilen okulların yarın tatil edilmesi kararlaştırıldı.


Taşımalı sistem kapsamı dışında kalan ilköğretim okulları ile lise ve dengi okullarda tatilin söz konusu olmadığı, bu okullarda yarın eğitim öğretime devam edileceği belirtildi.KEMER'İN YÜKSEK KESİMLERİNDE KAR YAĞIŞI ETKİLİ OLUYOR


Antalya'nın Kemer ilçesinde, yüksek kesimlerde kar yağışı etkili oldu.


Kemer'e yaklaşık 25 kilometre uzaklıktaki Ovacık ve Yayla köylerinde etkili olan yağış sonucu kar kalınlığı yaklaşık 20 santimetreye ulaştı.


Zinciri bulunmayan bazı araçlar yolda kalırken, kar yağışı görmeye alışık olmayan vatandaşlar, kar topu oynayarak eğlendi.


Ovacık Muhtarı İsa Anatürk, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ''Kar yağışına hasret kalmıştık. Etkili olan yoğun kar yağışı herkesi sevindirdi'' dedi.


 


 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler