YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yine Türk gemisi kaçırıldı
Kenya'da 25 mürettebatı bulunan Türk bayraklı gemi kaçırıldı
Yine Türk gemisi kaçırıldı
07 Nisan 2010 / 20:12 Güncelleme: 07 Nisan 2010 / 20:12

Kenya'nın Mombasa Limanı açıklarında korsanlar tarafından kaçırılan geminin, bağlı bulunduğu Bergen Gemicilik Filo Müdürü Fatih Kabal, kaçırılan gemiyle irtibat sağlanamadığını söyledi. 
 

Olayı Denizcilik Müsteşarlığı'ndan öğrendiklerini ifade eden Bergen Gemicilik Filo Müdürü Fatih Kabal, "Bizde geminin kaçırıldığını bugün öğrendik. Gelibolu Gemisi ile irtibat kurduktan sonra geminin kaçırıldığını öğrendik. Gemide 25 Türk mürettebatı bulunuyor. Kaçırılma olayından sonra gemi ile irtibatı sağlayamadık." dedi.
 

Gemiyle en son öğlen saatlerinde irtibat kurduklarını belirten Kabal, "En son görüşmeyi bugün saat 13.00 sıralarında gemi kaptanının araması üzerine kurmuştuk. Bu görüşmede sorunsuz bir seyir yaptıklarını söylediler." diye konuştu.
 

Kabal, "Olay Kenya'nın Mombasa Limanı'ndan yaklaşık 270 mil mesafede meydana gelmiş. Gemi, Karadeniz'deki bir Rus Limanı'ndan buğday yükü alarak Kenya'nın Mombasa Limanı'na götürüyordu. Gemiyle irtibat kuramadığımız için korsanların ne şekilde gemiye çıktıklarını bilemiyoruz. Ayrıca herhangi bir yaralanma olayı var mıdır? bilemiyoruz. Bundan sonraki süreçte hep beraber bekleyeceğiz ve neler olacağını göreceğiz." dedi. İHA

Türk bayraklı ''YASIN-C'' isimli gemi, bugün Kenya'nın Mombasa Limanı'ndan 270 deniz mili açıklarında deniz haydutları tarafından kaçırıldı. Gemide 25 Türk mürettebat bulunuyor.

Denizcilik Müsteşarlığı Ana Arama Kurtarma Koordinasyon Merkezi'nden yapılan yazılı açıklamaya göre, Ukrayna'nın Mariupol Limanı'ndan yüklediği dökme buğdayı Kenya'nın Mombasa Limanı'na götürmekte olan Türk bayraklı ''YASIN-C'' isimli geminin, bugün saat 15.12'de Kenya'nın Mombasa Limanı'ndan 270 deniz mili açıklarında deniz haydutları tarafından kaçırıldığı yönünde bilgi alındı.

Açıklamada, 25 Türk personelin bulunduğu gemiye ilişkin gelişmelerin Ana Arama Kurtarma Koordinasyon Merkezi'nce takip edildiği belirtildi. AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler