YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yılmaz Özdil'e büyük şok!
Soma'daki ölen madenciler için 'müstahaktır' ifadesini kullanan ve büyük tepki alan Yılmaz Özdil için ilk hukuki adım atıldı.
Yılmaz Özdil'e büyük şok!
18 Mayıs 2014 / 18:04 Güncelleme: 18 Mayıs 2014 / 18:11

Hürriyet gazetesi yazarı Yılmaz Özdil, Soma'daki maden faciasında ölen işçiler için, "Ölen işçiler AKP'nin parayla mitinge taşıdığı işçilerdi. Olan biten müstahaktır denilebilir. Türkiye Tayyip Erdoğan ile layığını bulmuştur" ifadelerini kullanmış ve büyük tepki toplamıştı.

İlk olarak AK Parti Diyarbakır Milletvekili Cuma İçten, Özdil'in söylediklerinin suç olduğunu belirterek savcıları göreve davet etmişti. Bugün açıklamada bulunan Başbakan Yardımcısı Emrullah İşler de "İşlediği nefret suçuyla aziz şehitlerimizin ruhunu muazzep eden insafsız kişiye karşı savcıları göreve davet ediyorum" sözlerini kullanmıştı.

Özdil'e karşı hem hükümet hem de halk tarafından tepkiler sürerken hukuki adım ise AK Parti İstanbul Milletvekili Bülent Turan tarafından atıldı. Turan, twitter hesabında yaptığı açıklamada Özdil hakkında suç duyurusunda bulunduğunu söyledi.

Turan, "Oy verdiği parti üzerinden kişilere ölümü müstehak görmek başta AY md 25 ihlalidir. Ahlaksızlıktır. Kendi adıma suç duyurusunda bulunuyorum!" sözlerini kullandı.

 

icjpg_h610.jpg

buradan bütün vatan evlatlarına çagrı
 // mehmet.pekmez@hotmail.com
bu ahlaksıza hadini bildirmek lazım bu basın özgürlügü deyil haysiyetsizliktir şerefsizliktir edepsizliktir basın özgürlühünü kulanıp aydın dogana uşaklıktır yeter artık bu hadsizlere hadini bildireçek şerefli hukukcularımız nerede bununkabahati 1 deyil 5 deyil 15 deyil agzını açtıgında sanki lagım saçılıyor kimsede bir şey yapmıyor korkuyorlarmı yoksa aym barolar ortakmı çalışıyor hepside parellemi...
19 Mayıs 2014 Pazartesi 02:15
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler