YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yılmaz Özdil: "Iraklı olsaydım Ekmel Bey'e..."
Yılmaz Özdil, Halk TV'de yayınlanan bir programda İhsanoğlu'nun açıklamalarına yönelik, "Irak'ın bütünlüğü konusunda gayet olumlu açıklamaları var. Türkiye'nin sorunlarına karşı bir şey duyamıyoruz Iraklı olsam oy verirdim" dedi.
Yılmaz Özdil: "Iraklı olsaydım Ekmel Bey'e..."
11 Temmuz 2014 / 18:03 Güncelleme: 11 Temmuz 2014 / 18:04

Hürriyet gazetesi yazarı Yılmaz Özdil, Halk TV'de yayınlanan Basın Koridoru programına konuk oldu. Özdil, programda Cumhurbaşkanlığı seçimlerini ve CHP ve MHP'nin çatı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu'nun dün yaptığı tanıtım toplantısını değerlendirdi.

Iraklı olsam Ekmel Bey'e oy verirdim
 
"Ekmek için Ekmeleddin" sloganı için "hukuk ekmektir Türkiye'deki temel mesele hukuksuzluktur, özgürlüklere müdahaledir, yolsuzluktur." yorumunu yapan Yılmaz Özdil, "Bu seçimde biz sadece Cumhurbaşkanı seçmeyeceğiz, Türkiye'nin toprak bütünlüğünü de oylayacağız mesele budur ama Ekmeleddin Bey Irak'ı anlatıyor.

Mesela ben Iraklı olsaydım Ekmeleddin Bey'e oy verme konusunda bir tereddütüm olmazdı. Hakkaten Irak'ın bütünlüğü konusunda gayet olumlu açıklamaları var. Türkiye'nin sorunlarına karşı bir şey duyamıyoruz" eleştirisini getirdi.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler