YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yılmaz Ateş adliyede...
Yılmaz Ateş adliyede...
07 Aralık 2011 16:19
Eski CHP Milletvekili Yılmaz Ateş, şüpheli sıfatıyla ifade verdi.

Eski CHP Ankara Milletvekili Yılmaz Ateş, Ankara'da 7 gencin doğalgaz zehirlenmesinden ölmesinin ardından yaptığı açıklamada, eski EGO Genel Müdürü İhsan Fincan'a hakaret ettiği iddiasıyla yürütülen soruşturma kapsamında ''şüpheli'' sıfatıyla ifade verdi.

Ateş'in ifadesi, Cumhuriyet Savcısı Halis Özmen tarafından alındı. Ateş, ifade işleminin ardından AA'ya yaptığı açıklamada, 1 Ocak 2009'da, Çankaya Birlik Mahallesi'nde 7 gencin doğalgazdan zehirlendiği ortaya çıktıktan sonra, olay yerine savcıdan önce gittiğini ve Emniyet yetkililerinden bilgi aldığını anlattı.

Ölen gençlerin ailelerinin talebiyle bu olay üzerine açılan davaları da takip ettiğini kaydeden Ateş, ''Aileler, sanıkların yakınlarınca tehdit edildiklerini söylediler ve 'Duruşmaya siz de gelir misiniz' dediler. Ben de duruşmaları izledim. Ailelerin böyle bir iddiası olduğunu bir açıklamamda söylemiştim. O açıklamadaki sözlerimi eski EGO Genel Müdürü İhsan Fincan ile eski BAŞKENTGAZ Genel Müdürü Veysel Karani Demir hakaret kabul ederek, hakkımda şikayette bulunmuşlar'' diye konuştu.

Ateş, bugün İhsan Fincan'ın şikayetiyle ilgili olarak ifade verdiğini bildirdi. Ateş, ''Ortada 7 tane gencin cesedi ve görevlilerin ihmali var. Ben bunu dile getiriyorum ama dönemin BAŞKENTGAZ Genel Müdürü Demir, 'bu şirket özelleştirme yolunda bir şirkettir, bu açıklamayı neden yapıyorsun, şirketin değeri düşüyor' diye konuşuyordu'' ifadelerini kullandı. AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler