YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yılın ilk kar alarmı verildi! Bu illerde yaşayanlar dikkat!
Meteoroloji yılın ilk kar alarmını verdi. Özellikle Doğu illerde başta Erzurum, Ardahan, Kars ve Ağrı olmak üzere hava sıcaklıkları sert düşecek kar yağışı etkili olacak.
Yılın ilk kar alarmı verildi! Bu illerde yaşayanlar dikkat!
29 Eylül 2016 / 15:26 Güncelleme: 29 Eylül 2016 / 15:33

Özellikle Doğu illerde başta Erzurum, Kars, Ardahan ve Erzincan olmak üzere sıcaklıklar cumartesi gününden itibaren sert düşecek.

Meteoroloji, yüksek kesimlerin karla karışık yağmur ve kar yağışlı olacağı tahmin edildiği belirtildi.

BU İLLERE KAR ALARMI

Doğu Anadolu Bölgesi'nde yüksek kesimlere karla karışık yağmur ve kar yağması bekleniyor. En düşük hava sıcaklığı Cumartesi günü eksi 1 dereceye düşecek.

Meteoroloji 12. Bölge Müdürlüğünün resmi web sitesinde yapılan açıklamada, bölge genelinde havanın parçalı ve yer yer çok bulutlu, Erzurum'un kuzey kesimleri ile Ardahan il genelinin aralıklı hafif yağmurlu, yüksek kesimlerin karla karışık yağmur ve kar yağışlı olacağı tahmin edildiği belirtildi.

Erzurum’da en düşük hava sıcaklığının yarın sıfır, Cumartesi günü de gece saatlerinde eksi 1 dereceye düşeceğinin bildirildiği açıklamada, bugün gece en düşük hava sıcaklığı Ağrı ve Ardahan'da 1, Erzurum'da 2, Kars'ta 4, Iğdır'da 7, Erzincan'da 10 derece olarak ölçüldü.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler