YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yıldız sitemkar konuştu
Seçim çalışmalarını memleketi Kayseri'de sürdüren Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız, bazı vatandaşlara sitem etti.
Yıldız sitemkar konuştu
27 Nisan 2011 / 23:56 Güncelleme: 28 Nisan 2011 / 00:14

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, ''Seçim ortamında birbirimizin görüşlerine saygı göstererek, yaptıklarımızı ortaya koymamız lazım'' dedi.

Bakan Yıldız, Kayseri'deki seçim çalışmaları kapsamında, Birleşik Kafkasya Derneği'ni ziyaret ederek, dernek üyeleriyle sohbet etti.

Sohbet sırasında, bugün Tomarza ilçesinde esnaf ziyareti yaptıklarını ve vatandaşlarla görüştüklerini anlatan Yıldız, tokalaşmak için el uzattığı bazı vatandaşların elini sıkmadıklarını hatırlattı.

Herkesin, başkasının görüşlerine saygı duyması gerektiğini vurgulayan Yıldız, şunları söyledi:

''Seçim ortamında birbirimizin görüşlerine saygı göstererek, yaptıklarımızı ortaya koymamız lazım. İşlerin nasıl yapılmayacağını değil, nasıl yapılması gerektiğini anlatmamız gerekir. Gittiğimiz yerlerde farklı görüşlerdeki vatandaşlarımızla da karşılaşıyoruz. Bugün, bazı vatandaşlar görüş ayrılığı nedeniyle elimizi sıkmak istemedi. Biz tam aksine, farklı görüşte bile olsalar herkesle tokalaşıyoruz. Farklı görüşler, bizim zenginliğimizdir. Ancak, elin sıkılı olması, yumruk olması yanlıştır. Seçim zamanında üslubun sertleştiği, ortamın gerginleştiği söyleniyor. Elimizi uzattığımız kişi elimizi sıkmayınca, onlar gibi karşılık verirseniz ortam gerginleşir. Özellikle bu ortamlarda birbirimize daha saygılı olmamız gerekiyor. Biz herkesin görüşüne saygı duyuyoruz.''

İstikrarın önemine dikkati çeken, Yıldız, istikrar olmadığı zaman icraatın da olmadığını, doğru iş yapanların her zaman rağbet göreceğini kaydetti.

Sürdürülebilir istikrarın parti çekişmesinden daha önemli olduğunu anlatan Yıldız, vatandaşın doğru yapılan işleri takdir ettiğini sözlerine ekledi. AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler