YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yıldız AYM'nin kararına ne dedi?
Yıldız AYM'nin kararına ne dedi?
03 Haziran 2012 13:44
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Anayasa Mahkemesi'nin, Akkuyu'da nükleer santral kurulmasına ilişkin kanunun iptali ve yürürlüğünün durdurulması istemini reddetmesi konusunda, açıklama yaptı.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Anayasa Mahkemesi'nin, Akkuyu'da nükleer santral kurulmasına ilişkin kanunun iptali ve yürürlüğünün durdurulması istemini reddetmesi konusunda, ''Türkiye'nin kalkınmasına yalnızca yasama yürütmeyle değil aynı zamanda yargıyla da katkı konulmasına önemli bir örnektir'' dedi.

Bakan Yıldız, gazetecilere yaptığı açıklamada, Anayasa Mahkemesi'nin kararıyla nükleer güç santralleriyle alakalı yapının hükümetlerden hükümetlere değişen değil, bir devlet politikası haline geldiğini belirtti.

Yalnızca enerji sektörüne değil Türkiye'nin kalkınmasına koydukları katkılardan dolayı Anayasa Mahkemesi başkanı ve üyelerine teşekkür ettiğini bildiren Yıldız, şunları söyledi:

''Türkiye'nin kalkınmasını yalnızca yasama yürütmeyle değil aynı zamanda yargıyla da katkı konulmasına önemli bir örnektir. Bundan 10-15 yıl önce bunların her birisi kuvvetler ayrılığı konusuyla gündemle getiriliyordu. Ama artık tamamen ülkenin kalkınmasına konacak katkı için bahsediliyor. Bunu ülkenin zihni değişimi olarak da görüyorum. Yalnızca hukuktaki bir başarı değil, aynı zamanda büyüyen, ilerleyen ve gelişen Türkiye'nin zihniyle, beyniyle, kalbiyle ve vicdanıyla beraber büyüdüğüne dair önemli bir örnektir. Bu, dünyanın her tarafından böyle. Bundan medet uman, bir işin nasıl yapılmayacağını tarif eden CHP'nin de aldığı önemli bir cevaptır diye düşünüyorum.'' AA
 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler