YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yıldırım'dan Filyos açıklaması
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, Çaycuma'da Filyos çayı üzerindeki köprünün çökmesi ile ilgili yeni bilgileri verdi...
Yıldırım'dan Filyos açıklaması
12 Nisan 2012 / 17:47 Güncelleme: 12 Nisan 2012 / 17:55

 Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, Çaycuma'da Filyos çayı üzerindeki köprünün çökmesine ilişkin teknik çalışmanın sürdüğünü ifade ederek, ''Bir yandan da idari soruşturma başlatıldı. Kaybolan ve muhtemelen hayatını kaybeden vatandaşlarımızın olması dolayısıyla bir adli soruşturma da eş zamanlı olarak başlamış durumda'' dedi.

Bakan Yıldırım, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu ile köprüde incelemelerde bulunduktan sonra gazetecilere açıklama yaptı. Köprünün çökmesi nedeniyle başlatılan bir çalışma olduğunu ifade eden Yıldırım, şöyle konuştu:

''Teknik çalışma bir yandan sürüyor, bir yandan da idari soruşturma başlamış durumda. Kaybolan ve muhtemelen hayatını kaybeden vatandaşlarımızın olması dolayısıyla bir adli soruşturma da, eş zamanlı olarak başlamış durumda. Şu andaki işimiz ölü ya da sağ vatandaşlarımıza ulaşmak, şu andaki önümüzdeki en acil konu budur. Tabiatıyla bu çöküş nedeni, teknik çalışmalar ve idari çalışmalardan sonra ortaya çıkacaktır.'' (AA)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler