YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yıldırım'dan Bahçeli'ye açık kapı
Başbakan Yıldırım, MHP Genel Başkanı Bahçeli'nin, "üniversiteye giriş sınavının kaldırılması" önerisine olumlu yanıt geldi.
Yıldırım'dan Bahçeli'ye açık kapı
17 Ekim 2017 / 12:48 Güncelleme: 17 Ekim 2017 / 13:17

Başbakan Yıldırım AK parti grup toplantısında gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu. MHP Genel Başkanı Bahçeli'nin, "üniversiteye giriş sınavının kaldırılması" önerisinede değinen Yıldırım, konuya ilişkin düşünülebilir dedi.

'Bahçeli'nin dediği öneri üzerinde çalışılabilir'

"AK Parti iktidarından önce Türkiye'de 76 üniversite vardı, şu anda 185 üniversite var. Üniversitelerden mezun olan gençlerin sayısı 900 bin, liseden mezun olup da üniversiteye gitmek isteyen gençlerin sayısı 1 milyon 100 bin. Ancak geçmiş yıllardan gelen 2,5 milyon gencimiz var, birinci meselemiz bu gençlerimizi üniversiteli yapmak. Sonra zaten doğal olarak mezun olan da üniversitelerin alacağı sayı da aynı olacağı için Sayın Bahçeli'nin dediği öneri üzerinde çalışılabilir, düşünülebilir."

AA

A
 // A
AOF ye giremeyecek kişilere tıp, hukuk fakültelerinin yolu açılır
...
18 Ekim 2017 Çarşamba 09:08
 // misafir
öğrencinin görevi öğrenmek peki bu fonksiyonu ne ölcer sınav.Baktıgımizda hayatin kendisi bir sınav yapmayın etmeyin ögrenci ve velilerin korkusu kesinlikle sınav degil.Calisan her insan emeginin karsiligini illa alir.Calısmayan ise basarisiz olur.Evet mevcut sistemde sinavi olumsuz etkileyen yanlar vardı ama bunun cozumu yenilikler ile daha guzel ve adil bir sistem yaratmak.Bu merkezi sınavlar birer firsat esitligidir.Ne universitelerde verilen nede liselerde verilen egitim kalitesi bir degildir.Bu sinavlar sayesinde asil anadoludaki mazlum cocuklara bir firsat taninmaktadir.Kaldı ki ülkemizde bu sınavlar sadece 12. sınif ogrencileri icin yapilmamaktadir her yıl milyonlarca kisi basvuruyor...
17 Ekim 2017 22:39
Yanlış adım
 // bozkurt
bir sistemi kaldırmayı söylediğin anda alternatifini sunmaz isen kaos olur peki yerine ne gelecek çocuklar mutlu olsun diye sınav yapmayalım da kaygısız bir nesil mi yetişsin hayatın kendisi bir mücadele olduğuna göre hayat bir sınav ise sınav olmalıdır...
17 Ekim 2017 16:54
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler